دولت

توسعه بنادر بوشهر باعث ترقی و پیشرفت این استان می شود

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، جلسه نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی با اسحاق جهانگیری امشب (سه شنبه) برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه از استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور یاد کرد و اظهار داشت: مردم استان بوشهر به عنوان پایتخت انرژی کشور نباید با برخی محرومیت ها و کمبودها روبرو شوند و لازم است برای حل مشکلات و راهکارهایی تدوین شود. باعث ایجاد رضایت در مردم این استان می شود.

معاون اول رئیس جمهور همچنین بر ضرورت اجرای مسئولیت اجتماعی توسط سرمایه گذاران در پروژه ها و پروژه های اقتصادی تأکید کرد و خاطرنشان کرد: محرومیت از تسهیلات برای افرادی که در مناطق نزدیک به پروژه های بزرگ اقتصادی زندگی می کنند قابل قبول نیست و لازم است سرمایه گذاران در این پروژه ها باید مسئولیت اجتماعی خود را در قبال ساکنان این مناطق انجام دهند.

جهانگیری با اشاره به پروژه راه آهن بوشهر و منابع مالی مورد نیاز برای تکمیل و اجرای این پروژه اظهار داشت: برای تسریع در اجرای این پروژه باید به دنبال منابع مالی مطمئن باشیم و این پروژه را در اسرع وقت از طریق تأمین اعتبار به اتمام برسانیم ، زیرا اگر در انتظار اجرای این پروژه با منابع و بودجه دولت ، به دلیل محدودیت های بودجه ممکن است زمانبر باشد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین به درخواست مردم استان بوشهر مبنی بر اجرا و تکمیل فاضلاب در برخی از شهرهای استان بوشهر اشاره کرد و گفت: دولت تلاش می کند پروژه های فاضلاب این شهرها را به پایان برساند.
جهانگیری توسعه بندر بوشهر و سایر بنادر این استان را برای پیشرفت و توسعه استان بوشهر ضروری دانست و اظهار داشت: با اجرای پروژه های عمرانی در بندر بوشهر باید زمین را متوقف کرد و کشتی های با ظرفیت بیش از 50،000 تن در این بندر پهلو می گیرد.

معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر لزوم توجه به شهرهای استان بوشهر ، از معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور که در این جلسه شرکت کرده بودند درخواست کرد برای ایجاد اشتغال پایدار روستایی ، منابع بهبود وضعیت از شهرهای استان بوشهر و ایجاد فرصت های شغلی مناسب در این شهرها اختصاص دهید.

جهانگیری ابراز امیدواری کرد با همدلی و هماهنگی خوب بین مسئولان اجرایی استان و نمایندگان مردم این استان در مجلس شورای اسلامی ، توجه جدی به برنامه ها و پروژه های اصلی استان برای از بین بردن مشکلات و موانع پیش رو استان بوشهر را در زمینه های مختلف هرچه بیشتر توسعه دهید.

در این جلسه که نائب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت ، استاندار بوشهر گزارشی از آخرین وضعیت استان و پروژه های در دست اجرا ارائه داد و اقدامات انجام شده و وضعیت استان را تشریح کرد.

نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز نگرانی ها و نظرات خود در مورد استان بوشهر مهمترین و اصلی ترین نیازها و چالش های استان را مطرح کردند.

اجرا و تکمیل پروژه راه آهن بوشهر ، توسعه بنادر استان ، تکمیل فاضلاب در برخی از شهرهای استان بوشهر ، پرداخت حقوق آلودگی مطابق قانون و طبق نظر کارشناس ، سرمایه گذاری برای توسعه صنعت گردشگری و تفویض اختیارات بیشتر در مدیریت استان ، از جمله نگرانی ها و درخواست ها. نمایندگان مردم استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی بودند که در این جلسه مورد بحث قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا