اسلام در جهان

تفکر بسیجی عامل اصلی به وجود آمدن نیروی مقاومت ملل اسلامی است

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، نماینده ارشد ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با استناد به سخنان حضرت امام (ره) ادامه داد: به نقل از امام خمینی (ره) فرمودند که در سال 51 خطایی که دکتر مصدق مرتکب شدم را مرتکب نخواهم شد و بسیج خواهم ساخت.

وی به تاریخ تشکیل بسیج با صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در 5 آذر 58 اشاره کرد و گفت: امام خمینی (ره) فرمودند: کشوری با 20 میلیون جوان باید به همان تعداد افراد مسلح داشته باشد. بسیاری از آیات قرآن کریم به مضمون بسیج اشاره دارند.

کلید طلایی را برای حل مشکلات کشور بسیج کنید

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی با اشاره به آیه 60 سوره انفال گفت: این آیه شریفه صدور دستور جامعی برای رفع ضعف ، ناتوانی و ذلت است که می فرماید: برای پیروزی باید هرچه می توانید آماده کنید. قدرت و قدرت هدف این نیرو ، دستیابی به تمام توانایی های مورد نیاز جامعه اسلامی است.

نماینده ولی فقیه سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: اساساً از منظر قرآن کریم جامعه تحقیر و ضعیف جامعه اسلامی نیست ، بنابراین فلسفه تشکیل بسیج در جمهوری اسلامی ایران این برای دستیابی به قدرت ، قدرت و اقتدار است “.

وی با بیان فرمانی از امام خامنه ای مبنی بر اینکه بسیج کلید طلایی در حل مشکلات کشور است ، گفت: بسیج نه تنها یک قدرت و اقتدار دفاعی ، امنیتی و نظامی است بلکه همه قدرت ها را در بر می گیرد. بنابراین ، جامعه اسلامی می تواند در زمینه های مختلف بسیج شود. ” از نظر اقتصادی ، فرهنگی ، سیاسی و از نظر امنیتی قوی باشید.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی با تأکید بر اینکه تفکر بسیجی ایده قدرتمند شدن است ، ادامه داد: این توانمندسازی شامل قدرت های باطنی ، معنوی و ایمانی و همچنین قدرت های بیرونی ، جسمی ، طبیعی و مادی است. اگر تفکر بسیجی در کشوری حاکم باشد ، قطعاً به سمت پیشرفت و تعالی پیش می رود و به عزت ، استقلال ، آزادی ، رفاه و ثروت می رسد.

نیروی مقاومت ملل اسلامی نتیجه رشد تفکر بسیجی در منطقه است.

نماینده ارشد ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین با ادعای اینکه اقتدار جمهوری اسلامی دشمنان را ناامید کرده است ، اظهار داشت: امام خامنه ای در سالهای اخیر بارها فرموده اند که تنها راه ناامید کردن دشمن چرخش است قوی تر ، حتی اگر مذاکره ، گفتگو ، ارتباط و تعامل باشد. باید بر اساس نیروی داخلی انجام شود.

وی افزود: اگر کشور تمام انرژی مورد نیاز خود را تأمین کند و سپس با جهان تعامل داشته باشد ، می تواند حرص و آز طمع دشمنان را کور کرده و دندان حریص مستکبران را بکشد. بنابراین تفکر بسیجی یک تفکر قرآنی و الهی است که می تواند جامعه را در مسیر پیشرفت و ارزشهای اسلامی هدایت کند.

حجت الاسلام والمسلمین تویسرکانی گفت: روح آسمانی امام خمینی (ره) و نیت خالصانه وی این ایده را عملی کرده و تحقق بخشید. امروز ، نه تنها در ایران بلکه در تمام نقاط کشورهای اسلامی ، بسیج و نمونه های آن با نامه های مختلف حزب الله. انصارالله قیام مردمی تشکیل داده و مسلمانان در منطقه شاهد آثار و برکات این تفکر الهی هستند.

نماینده عالی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفین در پایان خاطرنشان کرد: این تفکر بسیجی باعث وحدت نیروهای انقلابی و حرکت به سمت تحقق ارزشهای قدرتمند ، منسجم و سازمان یافته الهی شده است. بنابراین ، بسیج نه تنها در ایران بلکه در کشورهای اسلامی و منطقه نیز شکل خاص خود را پیدا کرده است ، به طوری که اگر در گذشته ما نیروی مقاومت انقلاب اسلامی را داشتیم ، امروز از نیروی مقاومت ملت ها برخوردار هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا