دولت

تعیین هزینه ی صادر کردن گواهی معاینه فنی برای وسایل نقلیه

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، در جلسه کابینه به ریاست حجت الاسلام روحانی رئیس جمهور ، چندین پیشنهاد از سوی دفتر تنظیم مقررات ملی دریافت و تصویب شد.

در این جلسه ، کابینه وزیران ، در تهیه پیشنهادات وزارت امور داخله و راه و توسعه زیرساخت ها ، هزینه انجام بازرسی های گواهینامه فنی را تعیین کرد.

بر این اساس ، مشکل آلودگی و ایمنی بنزین و سایر وسایل نقلیه بنزینی 470 هزار موتور رنال ، نیمه سنگین و سنگین موتورهای دیزلی و دیزلی 716 هزار دستگاه رونال و آتش نشانی تعیین شد آتش سوزی به مبلغ 120،000 ریال.

علاوه بر این ، هزینه بازرسی از ایستگاه های بنزین و تجهیزات (به جز مخزن) برای کامیون های سوخت دو بار و وزن و وزن وسایل نقلیه موتوری 125 هزار تعیین شد ریالی

هیئت وزیران همچنین هزینه خدمات برای صدور گواهینامه ویژه وسایل نقلیه و موتورسیکلت ها را برای هر بازدید ظرف 15 روز تعیین می کند ، پس از بازرسی اولیه 100000 ریال برای وسایل نقلیه تمیز ، 120،000 ریال برای وسایل نقلیه نیمه سنگین و سنگین و 20000 ریال برای موتور سیکلت.

** جایگزینی مقالات شرکت حمل و نقل ریلی حومه

دولت موافقت کرد تا پرونده تجاری شرکت حمل و نقل مسافر راه آهن حومه (شرکت سهامی خاص) را برای به دست آوردن نظر شورای نگهبان اصلاح کند.

بر اساس این اصلاحیه ، با توجه به اینکه انجمن مناطق و دهیاری های کشور با وزارت کشور در ارتباط است ، این اداره سازمان نامگذاری شده را به فعالیت های شرکت راه آهن راه آهن شهر تغییر داده است.

همچنین ، بر اساس اصلاح ساختار سازمانی شرکت ، مدیر عامل می تواند بخشهایی از وظایف و اختیارات خود را به هر یک از کارکنان شرکت که شرط اعتماد را دارد واگذار کند. و قابل اعتماد

** اصلاح مقررات مربوط به عوارض گمرکی منجر به تولید زباله در محیط زیست

برای ارائه نظر مجلس شورای اسلامی ، آیین نامه تنظیم مقررات بودجه سال 1399 ، هدف اصلی از تعیین لیست و میزان وظایف حداکثر تا یک درصد از محصولات مصرف آن منجر به تولید محیط زباله های خطرناک و هزینه مدیریت محصول و عملیات مدل می شود مدیریت صحیح مناسب.

براساس این اصلاحیه ، عواید حاصل از اجرای این آیین نامه طبق توافق نامه مشترک بین سازمان حفاظت از محیط زیست (صندوق ملی محیط زیست) و برنامه ها و بودجه های ملی برای بازیافت زباله. (ایجاد تاسیسات منطقه ای برای تبدیل پسماند به مواد و انرژی) به صورت مشوق یا کمک به پروژه هایی با مشارکت بخش خصوصی ، از جمله شهرداری ها و اولویت بخش خصوصی و هزینه ها با توجه به هزینه نمونه زباله.

** تصویب مقررات حفاظت از دریاچه های ملی و روش برآورد متر مکعب آب از چشمه ها.

کابینه وزیران ، در حال بررسی نیاز به افزایش تولید و تنظیم مصرف آب و همچنین هدف توسعه پایدار و تأمین آب مزارع ، توانبخشی کشاورزی و الگوی مصرف آب و صلاحیت ها و توانمند سازی منابع آب ایران ، مقررات بند (ه) یادداشت ها (8) قانون بودجه سال 1399 موضوع حفاظت از آب ملی را تصویب کرد و روش محاسبه هر متر مکعب آب آورده شده از چشمه ها.

مطابق قانون ، شرکت مدیریت منابع آب ایران باید کلیه واحدهای تحقیقاتی ملی ، اطلاعات پروانه بهره برداری چاه های مجاز از جمله ساعات کار ، حداکثر انتشار و مجوز تعداد کتابهای ذکر شده در فهرست را ذکر کند. سود پروانه حداکثر تا 15 روز پس از اعلام این آیین نامه. دامنه هر مطالعه را در سیستم امور مشترکین (ساماب) وارد کرده و در اختیار سازمان جهاد کشاورزی و برنامه های دولتی و سازمانهای بودجه قرار دهید.

اداره جهاد کشاورزی نیز تشویق شد ، بر اساس آمار سالانه یا برگه های مربوطه ، برنده وضعیت موجود را با هکتار بزرگ و آب مورد نیاز و عملکرد متوسط ​​در واحد عمده اشباع کرد. گروههای کاری در همه سایتهای تحقیقاتی حداکثر تا یک اعلامیه این جلسه. نامه را برنامه ریزی کرده و به شرکت مدیریت منابع آب ایران ارائه دهید.

رسیدهای مشمول این آیین نامه برای محصول مورد نظر ممکن است به زیر 50٪ برسد

علاوه بر این ، چاه هایی که حداقل برای پنج سال تا سال 1399 غیرفعال بودند ، مشمول پرداخت مبالغ دریافتی تحت این آیین نامه نیستند.

دولت همچنین به شرکت مدیریت منابع آب ایران دستور داد ضمن پر کردن و استفاده از چاه های غیرمجاز ، جریمه ای را برای گرفتن آب از تاریخ حفاری اعمال کند ، مگر اینکه چاه مسدود شود ، بسته به اندازه میز و کمبود مخزن تا بیش از یک هزار ریال در هر متر مکعب. مطابق دستورالعمل های وزیر نیرو ، جدول را باید از صاحبان چاه های مذکور تهیه و به خزانه داری ملی برد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا