دولت

تاکید معاون سیاسی وزیر کشور بر اهمیت مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آبادپرس ، جمال عرف معاون وزیر امور داخلی و رئیس کمیسیون ماده 10 حزب با سخنرانی در روز 16 آذر که امروز در سالن مدیرکل احزاب و گروه های سیاسی وزارت کشور (پیامبر) برگزار شد ، به روز دانشجو آراسته شدند. وی گفت: 16 آذر ، سالگرد جنبش انقلابی ، استکباری و ضد استبدادی دانشجویان را گرامی می داریم.

وی با تأکید بر اهمیت مشارکت مردم در 1400 انتخابات گفت: “1400 انتخابات انتخاب رئیس جمهور آینده کشور است و هرچه میزان مشارکت مردم بیشتر باشد سیستم در داخل و صحنه بین المللی قویتر است.”

معاون وزیر کشور گفت: “استفاده از خرد جمعی و دیدگاه های مختلف مهم است و امروز همه ما باید مسئول ارتقا مشارکت سیاسی در کشور باشیم.”

رئیس کمیسیون دانشجویی گفت امسال به دلیل شرایط کرونر توفیقی در بزرگداشت روز دانشجو در دانشگاه ها نبوده است. وی گفت تأكید بر ایجاد كنفرانس مجازی و ویدئویی با موسسات آموزش عالی است ، حداقل راه گفتگو باز خواهد بود.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرد: قدرت و ثبات نظام جمهوری اسلامی حضور و مشارکت بالای مردم در صحنه است. وی گفت: “قبل از انتخابات عمومی رئیس جمهور و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها در ژوئن سال آینده ، و همه تلاش ها و نگرانی های ما باید در یک انتخابات قانونی ، سالم و کاملاً مختلط برگزار شود.”

وی گفت: “ما باید برای عزیزانمان از پروتكل های بهداشتی و مسائل بهداشتی پیروی كنیم تا به پای صندوق های رای برویم.”

وی در بخشی دیگر از سخنان خود به ظرفیت احزاب در کشور پرداخت و گفت: در حال حاضر 120 حزب دارای مجوز در کشور فعال هستند و فعالیت این احزاب می تواند در افزایش مشارکت آنها در انتخابات و ایجاد تنوع و زیبایی در انتخابات موثر باشد.

وی گفت: “وزارت کشور بسیار آماده است تا در شرایط تاج ، رویکرد سازنده و جدیدی به انتخابات اتخاذ کند و در همین راستا ، وزارت روابط عمومی و اطلاع رسانی فراخوان ویژه ای صادر کرده است.”

رئیس کمیسیون ماده 10 حزب در مورد احتمال بیماری در طی 1400 انتخابات گفت: “ما باید از تجربه انتخابات در کره جنوبی ، روسیه و جهان در ماه های اخیر استفاده کنیم.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا