دولت

بی ثباتی و از بین رفتن امنیت منطقه در پی نفوذ رژیم صهیونیستی

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، روحانی امیر قطر عصر چهارشنبه در گفتگوی تلفنی با وی اظهار امیدواری کرد که با تحولات جدید در روابط بین الملل ، سیاستهای خصمانه برخی از کشورهای منطقه تنظیم شود و شاهد فرصتهای بیشتری برای گفتگو و تفاهم درون منطقه ای باشیم.

رئیس جمهور با تأکید بر توسعه و تعمیق روابط تهران و دوحه در تمام زمینه های مورد علاقه به ویژه در روابط اقتصادی و تجاری ، گفت: تسریع در اجرای توافق نامه های تهران و دوحه به نفع هر دو کشور و منطقه خواهد بود.

روحانی با اشاره به توافقات مقامات دو کشور در نشست کمیسیون مشترک اقتصادی در اصفهان افزود: امیدواریم شاهد اجرای همه برنامه های توافق شده و رونق روابط دو کشور باشیم.

رئیس جمهور با تأکید بر اینکه باید نگاه اجباری را مدیریت کرده و با درایت ، خرد ، خردورزی و گفتگوی صادقانه در منطقه به کشورهای خارجی تکیه کنیم ، گفت: متاسفانه گشودن رژیم صهیونیستی موجب ناامنی و بی ثباتی در منطقه خواهد شد. برای ما واقعاً تعجب آور است که برخی از همسایگان امنیت خود را در سایه ارتباط خود با رژیم جنایتکار صهیونیستی ، که دشمن همه مناطق و کشورهای اسلامی است ، می بینند.

روحانی گفت: “ما کشورهای منطقه می توانیم به عنوان همسایه و برادر مشکلات خود را حل کنیم.” “تردیدی ندارم که در ماه های آینده با کمک یکدیگر شرایط بهتری در روابط منطقه ای خواهیم دید.”

رئیس جمهور همچنین به دعوت رسمی امیر قطر برای سفر رسمی به دوحه پاسخ داد و ابراز امیدواری کرد که این سفر در یک فرصت مناسب انجام شود.

امیر قطر در این مکالمه تلفنی روابط ایران و قطر را استراتژیک و در حال توسعه خواند و تأکید کرد که اجرای توافق نامه های دو کشور به نفع دو کشور است و قطر تمام تلاش خود را برای اجرای این توافقات به کار خواهد گرفت.

شیخ تمیم بن حمد آل ثانی در ادامه به موضوعات منطقه ای پرداخت و گفت: “ما معتقدیم که همکاری بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس باید در همه زمینه ها از جمله امنیت آب در منطقه و در هر توافق برای تأمین امنیت منطقه ای ادامه یابد. ایران برای رسیدن به توافق باید مذاکره کننده باشد.

وی با تأکید بر اینکه همه ما از رفتارهای غیرمسئولانه برخی کشورهای منطقه رنج می بریم و رنج می بریم ، ابراز امیدواری کرد که با در نظر گرفتن رویدادهای بین المللی جدید ، مذاکرات بین ایران و کشورهای حوزه خلیج فارس از سر گرفته شود.

امیر قطر در حین گفتگو از رئیس جمهور دعوت کرد تا برای دیدار رسمی از دوحه دیدار کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا