دولت

بکارگیری نیروی قراردادی تحت عنوان قراردادی کار معین پیش بینی نشده است

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس و طبق پایگاه اطلاعاتی دفتر هیئت دولت ، قوانین و مقررات برخی از دستگاه های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری (مانند شهرداری کشور) از نظر قانون مستثنی هستند و استفاده از کارگران پیمانی را طبق قراردادهای کاری خاص پیش بینی نمی کنند.

در حال حاضر ، مطابق با الزامات آژانس های فوق الذکر برای استفاده از کارگران پیمانی و آرا کمیته های ویژه دادگاه های اداری ، مطابق با استانداردهای یکنواخت ماده (32) قانون مدیریت کارمندان دولت ، استفاده از کارگران پیمانی در دستگاه های اجرایی منوط به تأیید سازمان های اداری و استخدامی کشور است. با در نظر گرفتن اشتغال بدون در نظر گرفتن ، سازمان متن پیشنهادی مربوطه را به شرح زیر به هیئت دولت ارسال کرد:

“دستگاههای اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت کارمندان دولت بر اساس ماده (117) از قوانین فوق یا سایر قوانین (از جمله دولت شهرداری کشور) از شمول قانون مدیریت کارمندان دولت خارج می شوند علاوه بر این ، تحت شرایط خاص ، سازمان اداری و استخدامی کشور می تواند مجوز استخدام پرسنل را به عنوان قرارداد کار با مدت معین دریافت کند. حداکثر مدت یک سال است و حداکثر نباید از 10٪ موقعیت سازمانی تأیید شده بیشتر باشد و نباید بیش از خط اعتبار تأیید شده و تأیید مالی سازمان برنامه و بودجه کشور.

“توجه: در ازای کار پیمانی ، مناصب سازمانی تأیید شده منجمد می شوند و نیروهای استخدام شده باید شرایط لازم را برای بدست آوردن مشاغل قابل انتصاب به سمتهای سازمانی مسدود شده داشته باشند.

کمیته امور اجتماعی و دولت الکترونیکی کابینه این درخواست را بررسی می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا