مجلس

بوروکراسی ملی بزرگترین دشمن ما است

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس و به گفته خانه ملت ، نشست هم اندیشی امشب (چهارشنبه ، سیزدهم آبان) با حضور فعالان فناوری و محیط زیست با حضور محمد بیکر کالیباف ، دهنوی ، رضاها ، تگی پور ، اکبری و تعدادی از روسای شرکت های دانش بنیان برای بررسی نگرانی های این گروه برگزار می شود. و ایجاد بستری برای مشارکت آنها در حوزه تولید با هدف ایجاد تحول در حوزه اقتصادی کشور انجام شد.

محمد باقر قالیباف ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، در این جلسه که 30 نفر از فعالان دانش بنیان نظرات خود را بیان کردند ، این جلسه را فرصتی برای اندیشیدن نمایندگان مجلس در کنار فعالان فناوری و محیط زیست به عنوان کارآفرینان فناوری اطلاعات دانست. وی افزود: “ما برای انجام کارهای مهم در زمینه دانش گرد آمده ایم ، با گرایش ها و دیدگاه های مختلف ، اما با یک هدف مشترک ،” و سایر بخشهای خدمات ، از جمله شتاب دهنده ها و ارائه دهندگان خدمات اجتماعی ، فعال هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات کنونی کشور این است که هر شخصی در هر جهتی ، هنگام اظهار نظر ، از موضع انتقاد صحبت می کند و فقط مشکلات را بیان می کند ، اگرچه موضوعاتی که شما مطرح کردید برای حل آنها موضوعات درستی است. ما دنبال خواهیم کرد

قالیباف یادآور شد: بسیاری از مشکلات کشور راه حل شفاف و روشنی دارد و تاکنون همه ما ایستاده ایم و فقط آنها را می بینیم اما برای حل آنها تصمیمی نمی گیریم و متأسفانه این روش به یک فرهنگ ، فرهنگ تبدیل شده است. اشتباهی که می تواند ادعای شما را رد کند ، ناموفق است.

وی با اشاره به روش تخصیص 4200 تومانی که توسط تعدادی از فعالان در همان جلسه ذکر شد ، گفت: یکی از فعالان به موضوعی اشاره کرد که باید رسیدگی شود و آنها با استفاده از 60 میلیون دلار توانستند یک میلیارد و پانصد میلیون دلار پس انداز کنند. آنها ارز دارند اما در استفاده از ارز مورد نظر خود با مشکلات و مشکلاتی روبرو هستند.

وی با بیان زیان ارزی 4200 تومانی ، افزود: در 6 ماهه نخست امسال بیش از 4.2 میلیارد دلار به دام اختصاص داده شد تا کالاهای اساسی به مردم با قیمت پایین به مردم عرضه شود ، اما همچنان شاهد افزایش قیمت این کالاها در بازار هستیم. … توزیع ارز به هیچ وجه تأثیری در زندگی مردم نداشت.

رئیس مجمع قانونگذاری کشور یادآور شد: اگر ظرف یک سال 9 میلیارد دلار ارز دولتی وارد اقتصاد کشور شود ، این امر باید در بازار قابل توجه باشد و اگر یارانه دریافت شود ، تجربه نشان می دهد که آخرین حلقه زنجیره مصرف نباید آخرین مصرف کننده این باشد شبکه ، که فرصت های این بخش را از دست خواهد داد ، زیرا بی توجهی به این بخش ، جایی برای رقابت در بازار باقی نمی گذارد.

تاجران از مالیات طفره می روند و از کارآفرینان مالیات می گیرند

وی افزود: “اگر به این موضوع نگاه دقیق بیندازیم ، مشخص خواهد شد که افرادی که از این تجارت درآمد زیادی دارند حتی از پرداخت مالیات فرار می کنند ، اما شرکتهای دانش بنیان و کارآفرینانی که تجارت خود را در یک فضای محدود هر یک روز “. آنها به دلیل ضعف مدیریت مجبور به پرداخت مالیات می شوند.

کالیباف تأکید کرد: “البته در برخی از مناطق اقتصادی مانند سرمایه در بورس اوراق بهادار که ریسک پذیر بود ، تضمین افزایش سود مردم غیرممکن بود ، اما در بازارهای دیگر این مشکل وجود دارد که سود حاصل از تجارت به دلیل افزایش نرخ ارز به شدت افزایش می یابد. ” پیش بروید و مفهوم اقتصاد را در کشور تغییر دهید ، و در نتیجه به دلیل عدم توانایی در برنامه ریزی برای ایجاد ثبات در زمینه اقتصادی آینده ، نامشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: اگر نرخ ارز یا کالاهای اساسی در طول سال ثابت باشد ، می توانیم بر اساس آمار برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور برنامه ریزی کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: اقتصاد کنونی با رانت و بی ثباتی همراه است ضمن اینکه اختلاف قیمت دولت با ارز آزاد نیز مشکلاتی را ایجاد می کند اما وام 4 سال قبل از صندوق ذخیره ارزی برای یک شرکت دانش بنیان غیرقابل قبول است. امسال که قرار است پرداخت شود ، سررسید آن 4 برابر قیمت پیش بینی شده خواهد بود. در این شرایط چگونه می توان انتظار داشت که شرکتهای دانش بنیان در تولید ، توزیع ، تبلیغ ، مصرف ، جمع آوری و بهره وری از نرم افزار روح هدایتگر اقتصاد کشور باشند؟

وی افزود: شما حق دارید از نهادهای نظارتی مانند مجلس ، دیوان محاسبات و بازرسی کل کشور در این زمینه پاسخگو باشید.

امروز بوروکراسی در کشور دشمن شماره یک در میان همه است

کالیباف گفت: امروز سیستم دیوان سالاری در کشور دشمن شماره یک همه شده است و دارای هویتی مستقل از مردم و سه نیرو است و این هویت مانند اسب خارج از کنترل در مکان های سرکش عمل می کند و این مشکلات در نهادهای عمومی ، خصوصی و دولتی وجود دارد. در عین حال ، هیچ کس از نزدیک فعالیت دستگاه های تخصصی را که از این طریق کار می کنند ، کنترل نمی کند.

رئیس مجلس قانونگذاری تأکید کرد: “من در تجربه کار اجرایی در بخشهای مختلف ، بوروکراسی حاکم را تحت کنترل خود درآوردم به این معنا که بر تصمیمات و داده ها مسلط باشد و همچنین داده ها را بدون هیچ گونه تعارفی به روز و به روز کنم.” من تجزیه و تحلیل و نظارت کردم ، و سپس با کمک بنیادها و سیستم عامل های دانش افراد غیرضروری را از روند تصمیم گیری و نفوذ خارج کردم و فرایندها را تغییر دادم ، و امروز در کشور ما باید از یک نقطه شروع به استفاده از این روش کنیم.

کالیباف همچنین از شرکتهای دانش بنیان خواست که به عنوان یک وظیفه اجتماعی ، ملی و انقلابی برای سرنگونی نظام دیوان سالاری ، مسئولیت پذیرانه ای را ایفا کنند.

وی افزود: “بیشتر فعالیت های مجلس در حال بازگشت به حوزه نظارت است که هرگز به روز نشده است و از آن زمان بسیاری از مصوبات اجرا نشده یا به طور نادرست و ناقص اجرا شده اند و نتیجه آن طی دو سال مشخص می شود. اقتصاد به اندازه رشد نقدینگی قابل حل نیست.

وی ادامه داد: اگر نقدینگی را به سمت بازار سرمایه هدایت کنیم ، نمی توانیم به سمت تولید حرکت کنیم و تا زمانی که بودجه را براساس آگاهی از درصد قابل توجهی از کسری بودجه در بخشهای مختلف بستیم ، نمی توانیم مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم.

کالیباف با بیان اینکه امروز تحریم ها یکی از مهمترین مشکلات در کشور است ، خاطرنشان کرد: واقعیت تلخ این است که اگر ما از فردا هر روز 2 میلیون بشکه نفت بفروشیم ، شرکت های دانش بنیان بسته می شوند و قوانین واردات اساس پس انداز می شود فعالیتهای اجاره ای و غیرتولیدی ». با این وجود روشن است که موانع زیادی برای صادرات وجود دارد و تا زمانی که بوروکراسی حاکم باشد ، ما نمی توانیم این مشکل را برطرف کنیم.

نتیجه سیاست های صندوق بین المللی پول در برنامه سوم توسعه

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: سیاست صندوق بین المللی پول در برنامه بودجه سوم دیکته شد و همین امر ما را به امروز رساند و حتی اکنون در برنامه های پنجم و ششم ، پیامدهای این سیاست را می توان در نحوه تصویب قانون بودجه مشاهده کرد.

وی افزود: این تحریم ها سختی ها و سختی های زیادی ایجاد کرده و نمی توان گفت کاغذ پاره می شود اما در عین حال فرصت مهمی را ایجاد کرده اند که باید مورد بهره برداری قرار گیرد.

گالیباف با ابراز خرسندی از برگزاری این جلسه ، یادآور شد: ما نباید پس از این جلسه بدون هیچ تصمیمی راه خود را ادامه دهیم ، اما باید به این واقعیت توجه داشته باشیم كه مجلس متعلق به مردم و خانه های آنها است و این در زمینه فعالیت ضروری است. شرکت های دانش محور نیز باید بر اساس 4 رویکرد شفافیت ، هوشمندی ، دموکراتیک سازی و کارایی باشند.

وی افزود: “ما انتظار داریم كه گروهی از نمایندگان مجلس و فعالان محیط زیست فناوری تشكیل شود و همه ما بصورت آنلاین با یكدیگر تماس خواهیم گرفت و جهش تحقیق و توسعه را ویرایش خواهیم كرد ، كه منجر به 140 مورد شمارش و خلاصه در 14 مقاله خواهد شد. ” ما می توانیم قانونی وضع کنیم که مشکلات این بخش را حل کند ، در حالی که شما باید به مفاد آن دسترسی داشته باشید و این رابطه باید مداوم و به درستی مدیریت شود.

رئیس مجلس گفت: از طرف دیگر ، بخش دیگری از كار بازگشت به حوزه نظارت است و ایجاد بستری برای حوزه نظارت بر مجلس ضروری است ، زیرا ما در حوزه نظارت به هر یك از شما نیاز داریم.

وی افزود: ما همچنین باید راهی برای از بین بردن بوروکراسی پیدا کنیم زیرا این بخش تحت کنترل هیچ کس دیگری نیست جز افرادی که در کشور تجارت می کنند ، بدون دردسر درآمد کسب می کنند و همه مردم را به سختی دنبال می کنند تا منافع بعدی خود را دنبال کنند. بدست آوردن.

وی در ادامه تأكید كرد: شما باید مشكلات حوزه نظارت را به مجلس گزارش كنید تا قانونگذاری در این زمینه شفاف و روشن باشد و با كمك یكدیگر حوزه قانونگذاری و نظارت را در این زمینه ساماندهی كنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تأکید بر لزوم فرهنگ سازی در این بخش و توجه به اوضاع مردم و درک مشکلات آنها ، گفت: باید صفحه جدیدی در این زمینه باز کنیم و برای حل مشکلات زندگی امروز گام برداریم. و باید در مورد آینده مردم و جوانان تصمیم گیری شود و فرصت ایجاد شود تا بتوانیم با استفاده از پتانسیل این بخش و خرد جمعی در کشور تغییر ایجاد کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا