قم

به کارگیری پتانسیل های علمی مراکز پژوهشی داخلی، راهی برای حل مسائل کشور

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، علیرضا زاکانی عصر چهارشنبه در حاشیه موسسه علوم و فرهنگ اسلامی با اشاره به فرصت های انقلاب اسلامی و فرصت هایی که به برکت جمهوری اسلامی ایجاد شده است ، اظهار کرد: یکی از آزارهای انقلاب اسلامی این است که نتایج و فرصت های انقلاب به خوبی نشان داده نمی شود.

وی افزود: این پژوهشکده و مجموعه مشابهی که پس از انقلاب ایجاد شده است می تواند سهم موثری در تقویت قدرت نظام و جامعه سازی داشته باشد.

رئیس مرکز تحقیقات مجلس با اشاره به 14 رویکرد اصلی مرکز تحقیقات مجلس شورای اسلامی در دوره جدید ، گفت: “اولین و مهمترین رویکرد ما ادغام نظرات بزرگان دین در قانونگذاری مطابق با قانون اساسی است.”

وی افزود: ترویج نقش م moreثرتری برای اندیشه دینی در قانونگذاری مستلزم تلاش زیاد است.

زاکانی برون سپاری و اهرم استفاده از مجموعه های پژوهشی را از دیگر برنامه های مرکز تحقیقات عنوان کرد و افزود: برای گام بعدی ، همه موسسات ، موسسات تحقیقاتی ، مدارس علمیه و دانشگاه هایی را که توانایی استفاده از دانش را در خدمت حاکمیت دارند ، شناسایی می کنیم.

وی افزود: مهمترین نیاز و انتظار ما از مقالات پژوهشی همراهی و همکاری در زمینه توسعه ایده ها و تصمیم گیری با مرکز تحقیقات مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی حرکت مبتنی بر سیستم معضلات کشور را از دیگر رویکردهای مرکز تحقیقات عنوان کرد و افزود: برای یافتن راه حل برای مشکلات کشور ، اولویت ما استفاده از توانمندی های دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است.

وی خاطرنشان کرد که طبق رویکرد جدید ، تهیه و ارائه دستور کار کمیسیون ها و همچنین عرصه عمومی به عهده مرکز تحقیقات است.

وی افزود: مهمترین خواسته و انتظار ما از مجموعه های تحقیقاتی همراهی و همکاری در ایده پردازی و تصمیم گیری با مرکز تحقیقات مجلس است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ، حرکت مبتنی بر سیستم مشکلات کشور را از دیگر رویکردهای مرکز تحقیقات عنوان کرد و افزود: برای یافتن راه حل برای مشکلات کشور ، اولویت ما استفاده از ظرفیت دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی است.

وی خاطرنشان کرد که طبق رویکرد جدید ، مرکز تحقیق وظیفه تهیه و ارائه دستور کار کمیسیون ها و همچنین عرصه عمومی را بر عهده دارد. وی گفت: برنامه ریزی مدون برای صحن علنی و ارائه بسته پیشنهادی برای 15 کمیسیون از نتایج این رویکرد است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا