دولت

برگزاری جلسه بررسی طرح اقدام ملی مسکن

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، براساس پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ، تصمیمی در این زمینه در جلسه شورای دولت روز چهارشنبه به ریاست حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور ، جهت بحث در مورد اجرای کامل برنامه اقدام ملی مسکن اتخاذ شد.

هیأت وزیران برای پیشبرد و تسریع در تأمین مالی پروژه های بخش مسکن و تقویت تأمین مسکن داخلی و تکمیل پروژه های برنامه اقدام مسکن ملی ، اوراق قرضه خرید بدهی کالا را به سازمان اوراق بهادار بورس صادر می کند. دستورالعمل ارائه منطق لازم. حداکثر ظرف مدت دو ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه مقررات لازم را در این زمینه تعیین و اعلام کنید.

بعلاوه ، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با توجه به مسئولیت اصلی بانک مسکن در بخش مسکن ، بلافاصله امکان تأسیس زمین و احداث صندوق توسط بانک مسکن را بررسی کرده و شرایط را تعیین و اقدامات لازم را انجام خواهد داد. من موظف شدم آن را بگیرم.

به تعویق انداختن یا بخشودگی اجاره بهای تسهیلاتی که در دوره تعطیل به بخش خصوصی اجاره داده شده است

شورای وزیران با موکول کردن یا اجازه دادن به لیزینگ تسهیلات تعیین شده توسط سازمان اجرا ، محدودیت های اعمال شده توسط ستاد مبارزه ملی و عدم امکان تسهیلات لیزینگ (و در نتیجه ، قصور در تعهدات ناشی از قرارداد اجاره) را اعمال می کند. در پایان مارس 2016 ، او موافقت کرد.

قوانین اجرایی سازوکار کشف قیمت را در صورت انحصار تصویب کنید

به منظور استفاده حداكثري از ظرفيت هاي توليدي و خدماتي كشور و اجراي قوانين حمايت از كالاهاي ايراني و مقابله با انحصار در بازار ، دولت قوانين مربوط به “مكانيزم كشف قيمت در مورد انحصار” را اجرا كرده است. تصدیق شد

طبق قوانین فوق ، اگر موضوع قانون ارائه کالاهای خارجی یا خدمات مشابه تولیدات داخلی را الزام کند ، محصول مورد نظر در بازار به پیشنهاد وزارت صنعت ، معدن و تجارت تأیید شده توسط شورای رقابت است. قیمت مناسب محصول درب کارخانه (EXW) مطابق با الگوی مشخص شده با توجه به وضعیت ، شرایط انحصاری در دست ساخت تخمین زده می شود.

نرخ واقعی ارز خارجی بر اساس نرخ اعلام شده توسط سیستم نظارت بر ارز بانک مرکزی ایران محاسبه می شود.

اگر قیمت تولید کننده کالا یا ارائه دهنده خدمات بالاتر از قیمت تعیین شده باشد ، ممکن است هیئت نظارت موافقت کند که کالا یا خدمات توسط متقاضی وارد شود.

اعلام نظر دولت در مورد برنامه های تعداد زیادی از قانون گذاران

دولت سپس نمایندگان خود را منصوب کرد تا ضمن اعلام نظر در مورد برخی از برنامه های اعضای شورای مشورتی اسلامی ، برنامه های پیشنهادی را پیگیری کنند.

سایر مفاد لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم را در جلسه امروز دولت در نظر بگیرید

پس از جلسه ، شورای وزیران در دستور کار بررسی سایر مفاد لایحه اصلاح قانون مالیاتهای مستقیم قرار گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا