مجلس

با غربی ها منفعلانه رفتار نخواهیم کرد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، ابراهیم رضایی در گفتگو با خبرنگار درباره ی برنامه و پیش بینی مجلس برای انجام اقدامات استراتژیک برای رفع تحریم ها بیان کرد: نکته منطقی و صحیح این است که تا آنجا که طرف مقابل به تعهدات خود در برجام متعهد باشد ، ما نیز به همان اندازه نسبت به اجرای برجام متعهد باشیم. .

وی افزود: در سال های اخیر شاهد بودیم که در برجام به تمام تعهدات خود عمل کردیم اما طرف مقابل تقریباً هیچ تعهدی در اجرای برجام نداشت و در نهایت آمریکایی ها از برجام خارج شدند.

یکی از اعضای کمیته امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: “برنامه اقدام استراتژیک برای لغو تحریم ها در وهله اول بر استراتژی مقاومت جمهوری اسلامی ایران و پیام ما قبل از انتخابات ریاست جمهوری تأکید دارد. قرار بود فراتر از رئیس جمهور ایالات متحده باشد. ” بله ، ما قاطعانه ایستاده ایم ، خود را از حقوق خود محروم نمی کنیم و از طرف دیگر هنگام معامله با دشمن اشتباه محاسبه نمی کنیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم بود به گروه 1 + 4 ، به خارجی ها و به ویژه به ایالات متحده پیام محکمی داده شود که دیگر این دید انفعالی در سیستم رایانه ای ما حاکم نیست و ما درمان نمی کنیم. منفعلانه با غربی ها ، اما بسیار فعال است. ما از حقوق خود دفاع می کنیم.

رضایی با تأکید بر اینکه تصویب فوری این طرح به معنای آن است که هرکسی رئیس جمهور ایالات متحده شود تاثیری در مقاومت ما نخواهد داشت ، گفت: “یک برنامه اقدام استراتژیک برای لغو تحریم ها تهیه و پس از مشورت دقیق در پارلمان “. به صورت علنی ارائه شد و فوریت آن با 196 رأی تصویب شد و این یک طرح جامع است.

وی افزود: انتظار می رود بر اجرای این قانون نظارت شود و دولت باید در مورد اجرای این قانون ، میزان خرید نفت از كشورمان توسط طرف مقابل و روابط بانكی كشورمان با اروپا به مجلس اطلاع دهد. اگر با اجرای این قانون به حالت عادی برگردیم ، اجرای پروتکل الحاقی باید متوقف شود ، اما اگر گروه 1 + 5 به تعهدات خود و رفع تحریم ها عمل کند ، دولت باید گزارش پیشنهادی خود را در مورد اقدامات متقابل ارائه دهد. ایران برای بازگشت به تعهدات. ارائه به مجلس.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: “صرف نظر از اینکه شخص یا اشخاصی در آمریکا یا سایر کشورهای غربی و حزب ما قدرت را در دست بگیرند ، ما وظیفه داریم از حقوق ملت خود و سناریوهای خود دفاع کنیم. سیاست خارجی باید مبتنی بر بدبینانه ترین تحلیل ها و وقایع باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا