سیاست خارجی

با عاملان ترور شهید فخری‌زاده برخورد خواهد شد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، تخت‌روانچی گفت: دانشمند برجسته ایرانی محسن فخریزاده در یک حمله تروریستی در تهران کشته شد. یکی از آخرین کارهای شهید فخری زاده نقش اصلی وی در تولید اولین کیت شناسایی محلی بود که در تلاش های ملی ما برای مهار اپیدمی ، زمانی که ایران تحت تحریم های ایالات متحده بود و دسترسی به کالاهای بشردوستانه را به شدت مختل می کرد ، نقش مهمی در تلاش های ملی ما داشت.

همچنین تولید واکسن را مدیریت می کند.

در این نامه به ترور چندین دانشمند برجسته ایرانی در یک حمله تروریستی در ده سال گذشته اشاره شده است: “شواهد محکمی وجود دارد که برخی از طرف های خارجی در پشت این قتل ها هستند.”

تخت روانچی در نامه خود افزود كه كشتار ناجوانمردانه شهید فخری زاد – با نشانه های جدی مسئولیت رژیم صهیونیستی در آنجا – یك تلاش ویرانگر دیگر برای بی ثبات كردن منطقه ما و برهم زدن توسعه علمی و فناوری ایران بود.

در طی چهل سال گذشته ، هیچ فشار و حمله تروریستی نتوانسته است مانع دستیابی ما به علم و فناوری مورد نیاز برای توسعه اقتصادی – اجتماعی شود.

وی همچنین به ایالات متحده و رژیم صهیونیستی درباره اقدامات ماجراجویانه علیه ایران ، به ویژه در بقیه دولت فعلی ایالات متحده هشدار داد و بر حق جمهوری اسلامی ایران برای انجام اقدامات لازم برای محافظت از مردم خود و تأمین امنیت آن تأکید کرد. .

در پایان نامه ، از دبیرکل سازمان ملل و شورای امنیت خواسته شده است که این اقدام تروریستی غیرانسانی را به شدت محکوم کرده و اقدامات مقابله ای را با کسانی که آن را متهم می کنند ، انجام دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا