دولت

بازگشت قیمت مرغ به حالت مصوب

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، علی ربیعی روز سه شنبه در یک نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: در جلسات هیئت مدیره ، بحث بودجه صبح و بعدازظهر در دستور کار جلسات دولت است.

ربیعی افزود: در این دولت نه تنها در سالهای گذشته خبری از حدود 110 میلیارد دلار سود ارزی نبود ، بلكه درآمد پیش بینی شده 50 میلیارد دلار را نیز نداشتیم. از سال 1397 علی رغم فشارهای اقتصادی و تحریم های آمریکا و کاهش درآمد ارزی در این دولت و حتی انتقال پول اندک ، صادرات بسیار محدود و دشوار بوده است.

وی تأکید کرد: با این وجود از سال 1997 تا 1999 توانستیم بودجه را به گونه ای تنظیم کنیم که دچار عدم تعادل نشویم.

اهداف لایحه بودجه 1400 را توضیح دهید.

سخنگوی دولت تأکید کرد: تاکنون 12 یادداشت را با اهداف بودجه تصویب کرده ایم. از جمله مهمترین اهداف بودجه 1400 کاهش بودجه جاری به نفت ، داخلی سازی درآمدهای دولت کشور ، تقویت بخش غیردولتی در اقتصاد ، توجه ویژه به رفع فقر مطلق ، جستجوی حمایت از ابزارهای زندگی ، گسترش مشاغل خرد ، کوچک و متوسط ​​، پیگیری برنامه مسکن ارزان قیمت ، تولید دارایی های دولت و توجه به بهره وری ، توجه به محیط زیست ، گسترش صادرات غیرنفتی ، توجه به فن آوری های جدید و شرکت های مبتنی بر دانش ، و همچنین تهیه برنامه ای برای محافظت از سلامت مردم ، ایجاد عدالت منطقه ای و یا اتمام پروژه های نیمه تمام.

ربیعی با اشاره به اصلاح لایحه بودجه 1400 و مهمترین مصوباتی که تاکنون ارائه شده است ، گفت: 15 میلیارد ریال از منابع شرکت دولتی وابسته به وزارت نفت در بودجه تخصیص یافته است پروژه های نیمه تمام گازرسانی به روستاها.

وی افزود: افزایش مشارکت سازمان نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس کشور از عوارض ماده (65) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت ( 2) از 20٪ به 40٪ و اختصاص حدود 50٪ برای تأمین و استانداردسازی سیستم گرمایشی صد هزار كلاس مدرسه عنصر دیگری است كه تجویز شده است.

سخنگوی دولت گفت: “ادامه فروش سهام و دارایی های دولت مطابق با روش های اجرای قانون اجرای سیاست های کلی ماده 44 قانون اساسی و همچنین صندوق های قابل معامله در بورس (ETF) و ایجاد سقفی برای تسهیلات تأمین مالی خارجی (تأمین مالی) برابر با 30 “. یک میلیارد دلار ، که 1 میلیارد دلار آن برای تجهیز آزمایشگاه ها و کارگاه های دانشگاه ها ، دانشگاه های علوم پزشکی ، موسسات آموزش عالی و تحقیقات ، مراکز دولتی آموزش فنی و حرفه ای و سازمان تحقیقات ، آموزش و ترویج کشاورزی است. مورد دیگری که در لایحه بودجه تصویب شده است. این است.

ربیعی تأکید کرد: امکان سرمایه گذاران از بخش خصوصی ، تعاونی ها و موسسات دولتی غیردولتی برای استفاده از تسهیلات بانکی برای پروژه های بالادستی توسعه نفت و جلوگیری از فروش گاز ، صنایع تکمیلی و تبدیل کشاورزی ، برای توسعه حمل و نقل درون و برون شهری و همچنین امکان انتشار اوراق بهادار الاسلامی به شهرداری ها برای پروژه های ریلی شهری و حمل و نقل شهری یکی دیگر از موارد بررسی شده در لایحه بودجه بود.

وی گفت: ادامه عملیات بازار آزاد برای اجرای سیاست های پولی و مدیریت نرخ بهره و کنترل نقدینگی بلند مدت ، کنترل تورم و اجازه تأمین اعتبار عملیات پروژه های بازآفرینی شهری و احیای مجدد ساختارهای فرسوده و تاریخی و همچنین برنامه اقدام ملی. تأمین مسکن با منابع داخلی از شرکتهای وابسته به وزارت راه و شهرسازی از دیگر مواردی است که در بودجه 1400 پیش بینی شده است.

سخنگوی دولت همچنین تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی موظف است زمین رایگان مورد نیاز برای احداث مدارس ، پاسگاه ها و مراکز بهداشتی را در پروژه های مسکن مصوب تهیه و به دستگاه های دولتی ذیربط تحویل دهد.

سهم ربیعی از هزینه خرید و نصب کنتورهای حجمی و هوشمند برای چاه های آب کشاورزی مجاز ، شهرداری ها و روستاها را مجبور به سازماندهی و بهبود محیط زندگی در حومه شهر و تأمین زیرساخت های خدمات عمومی در این مناطق و همچنین نیاز برای بهبود شبکه آب روستایی. وی همچنین پروژه های فاضلاب روستایی و الزام سازمان صدا و سیما به پرداخت 30 درصد درآمد تبلیغات از انتقال مسابقات ورزشی برای کمک به فدراسیون های ورزشی را از دیگر موارد مندرج در بودجه 1400 عنوان کرد.

وی ادامه داد: 15 درصد عوارض گمرکی و سود بازرگانی حاصل از واردات مواد آرایشی افزایش می یابد و به هزینه های برخی بیماری ها و خدمات پزشکی مانند کاشت حلزون ، اندام مصنوعی ، اوتیسم و ​​نقص ایمنی کمک می کند.

سخنگوی دولت در ادامه گفت: معافیت مالیات عزیمت زائران از اربعین یکی دیگر از مصوبات دولت هنگام اصلاح لایحه بودجه 1400 بود.

مرغ با قیمت مصوب برمی گردد

ربیعی با اشاره به سوال در مورد قیمت مرغ گفت: در این جلسه غیر از مباحث بودجه ، بحث قیمت نامعقول مرغ نیز مطرح شد. براساس گزارش وزیر جهاد کشاورزی ، این قیمت با برنامه ریزی انجام شده به قیمت مصوب می رسد.

وی افزود: در این جلسه مشخص شد كه وزارت جهاد كشاورزی وارد تنظیم بازار عمده فروشی شده و روز یكشنبه 320 تن مرغ از جمله 160 تن مرغ گرم به قیمت 18500 تومان و 160 تن مرغ وارد شد. منجمد به قیمت 15000 هزار تومان. با قیمت پایین تری به بازار عرضه شده است.

سخنگوی دولت گفت: “مرغ ها در بازارهای میوه و تره بار توزیع می شوند تا مستقیماً به مردم برسند. بارهای اضافی نیز به فروشگاه های زنجیره ای و غیره تحویل می شود.

ربیعی گفت: قیمت مرغ در میدان بهمن روز یکشنبه 34 هزار تومان به عنوان شاخص بود. روز گذشته (دوشنبه) حداقل 650 تن مرغ از جمله 300 تن مرغ گرم به قیمت 18،500 و 350 تن مرغ منجمد با قیمت 15،000 تومان وارد بازار شد. قیمت در میدان بهمن ساعت 13:00 روز دوشنبه به 28000 تومان رسید.

وی گفت: “در سطح خرده فروشی ، برخی فروشگاه ها هنوز مرغ چند روز گذشته را دارند و مقاومت می کنند.” “از روز سه شنبه ، این توزیع افزایش می یابد و قیمت ها کاهش می یابد.” قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار 20 هزار و 400 تومان است.

سخنگوی دولت با تأکید بر اینکه تعزیه ها به طور جدی وارد می شود و نظارت ها تشدید می شود ، گفت: توزیع از جنوب شهر ، میادین خزانه ، نواب ، پیروزی و … نیز آغاز شده است. این روزها با کم شدن عرضه ارز مورد نیاز کالاهای اساسی ، متاسفانه شاهد قیمت های تحمیل شده و ناخواسته بوده ایم. این نگرانی مشترک دولت با مردم است.

ربیعی ابراز امیدواری کرد که هر یک از این محصولات رصد شود و وزارتخانه های مربوطه برنامه ریزی برای تهیه بازار و کنترل قیمت ها را بر عهده بگیرند.

کمک 12 میلیارد تومانی دولت برای کاهش فشار بر قربانیان تاج

سخنگوی دولت با اشاره به آخرین تصمیمات دولت در زمینه مبارزه با بیماری عروق کرونر قلب گفت: این هفته تصمیمات مهمی در مرحله جدید شیوع بیماری کرونر گرفته شد. اثربخشی این طرح به همکاری همه جانبه و مستمر همه افراد بستگی دارد. ما توافق کردیم که این تصمیم برای معیشت برخی از شرکت ها مشکلاتی ایجاد می کند ، اما در هر دو مورد ، به دلیل سیاست اولویت بندی همیشه و تمرکز بر سلامتی ، این تصمیم گرفته شد.

ربیعی اضافه کرد: برای کاهش فشار بر قربانیان زنده جان تاج ، حدود 12 میلیارد تومان کمک در قالب پرداخت به گروه هدف ارائه می شود. برای یک خانواده 4 نفره ماهانه 400000 تومان در نظر گرفته شده است و برای افرادی که داوطلب دریافت قسمتی از این حمایت هستند ، وام یک میلیون تومانی بدون بهره بازپرداخت می شود. جبران خواهد کرد

وی ادامه داد: من به نمایندگی از دولت از همه افرادی که به دنبال پروتکل ها از دولت و پرسنل بهداشتی حمایت کردند ، تشکر می کنم. شواهد و آمارهای روز اول و دوم نشان می دهد که در تهران حدود 280 هزار مسافر را در مترو و اتوبوس کاهش داده ایم. با وجود این ، باید توجه بیشتری در بین مردم در نظر گرفته شود.

سخنگوی دولت تأکید کرد: علاوه بر این ، در سراسر کشور در اولین روز اجرای این طرح ، متوسط ​​تردد ساعتی وسایل نقلیه نسبت به هفته گذشته 38.3 درصد کاهش یافته و استفاده از اتومبیل های شخصی نیز کاهش یافته است 32٪ “.

ربیعی اظهار داشت: همچنین از نیروی انتظامی و کارکنان زحمتکش در اجرای این طرح تشکر می کنم. مطمئناً افرادی که این طرح را اجرا می کنند مشکلاتی خواهند داشت. هر طرحی با هر پیش بینی نیاز به اصلاح ، ترمیم و تکمیل دارد. همکاران ما در پایگاه عملیاتی به طور مداوم روش اجرا و نقص ها را بررسی می کنند.

وی گفت: طبق وعده ، تست تاج روزانه از 40،000 به 60،000 رسیده و هفته آینده به 120،000 می رسیم. رعایت پروتکل ها و آزمایشات و قرنطینه بیماران مهمترین استراتژی برای مقابله با بیماری کرون است. ما از افراد آسیب دیده می خواهیم به وظیفه اجتماعی خود در قرنطینه عمل کنند. بررسی ها نشان می دهد که 20٪ از این افراد پروتکل را رعایت نکرده و در قرنطینه باقی نمانده اند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد که اعمال محدودیت های هوشمند همچنین استفاده از دولت الکترونیکی را آغاز کرده است. اتصال کلیه شرکت های هواپیمایی و راه آهن و همچنین اتوبوس های بین شهری و تاکسی های اینترنتی به دولت الکترونیکی به پایان رسیده است. تمام این خطوط حمل و نقل عمومی وظیفه دارند مسافران خود را هنگام جابجایی مسافر از وزارت بهداشت جویا شوند و اگر شخصی به بیماری عروق کرونر مبتلا باشد از حرکت آنها برای محافظت از سلامتی دیگران جلوگیری می شود.

ربیعی گفت: در چند روز گذشته حدود 1600 ممنوعیت سفر وضع شده است که آمار قابل توجهی است. وزارت ارتباطات و سایر وزارتخانه ها با توسعه این سیستم در تلاشند تا سلامت عمومی را در سیستم حمل و نقل عمومی مستقر کنند و این گام مهمی است.

بسیج باید در همه زمینه ها در کنار دولت باشد

وی گفت: ما در هفته بسیج هستیم و فردا روز بسیج است. “کلمه بسیج پر از معنا و اسرار تاریخ معاصر ما است.” بسیج یادآور ملتی است که با انکار نفس و اتحاد در برابر همه قدرتهای جهان با توکل به خدا و دست خالی ایستاد. بسیج نیاز جامعه ما در هر زمان است. ما به بسیج با تمام این مفاهیم ، نه برای یک دوره تاریخی یا موزه حافظه ، بلکه برای کل تاریخ سرزمینمان ، ایران ، نیاز داریم.

سخنگوی دولت گفت: امروز ما به بسیج بالاتر از سازمان و نهاد نیاز داریم ، اما به عنوان یک ساختار عظیم اجتماعی و فرهنگ نهادی عمومی برای غلبه بر شرایط دشوار و ساختن آینده برای نسل های آینده. ما به یک بسیج عمومی نیاز داریم. بیایید با وحدت ، همدلی ، فداکاری ، نوع دوستی و بدون دیدن علاقه شخصی برای غلبه بر این شرایط تاریخی ، جامعه زخمی شده توسط تحریم ها را درمان کنیم.

من به عنوان سخنگوی دولت به همه بسیجیان سالهای جنگ ، بسیجیان امروز و دیروز تبریک می گویم.

ربیعی ادامه داد: دولت معتقد است که بسیج باید در همه زمینه ها در کنار دولت بایستد تا مشکلات و مسائلی را که نیاز به مشارکت اجتماعی بزرگ دارد حل کند. فقرزدایی ، حمایت اجتماعی و این روزها مبارزه با تاج فرصت های این تعامل است.

وی با اشاره به انتخابات ایالات متحده گفت: صرف نظر از نتیجه انتخابات آمریکا ، آنچه باعث خوشحالی مردم شده است ، شکست سیاست فشار حداکثر و طراح و حامیان این سیاست است. امروز ، تحریم های غیرقانونی علیه ملت ما در سه سال گذشته در شکننده ترین و ناکارآمدترین حالت است و مردم و بازارها به وضوح این پیام را دریافت کرده اند.

سخنگوی دولت گفت: صدای شکستن دیوار تحریم ها و سیاست فشار حداکثر به خوبی در سراسر جهان شنیده شده است. دلیل فروپاشی دیوار تحریم ها مقاومت مردم ما در برابر قلدری و همچنین منطق ضعیف ، غیرانسانی و قهری آن برای جامعه جهانی بود ، نه انتقال دولت ها به ایالات متحده. ما قاطعانه بر این باوریم که حتی اگر ترامپ در انتخابات ایالات متحده پیروز شود ، سیاست تحریم نتیجه ای جز شکست نخواهد داشت.

ربیعی اظهار داشت: امروز دولت مانند سالهای گذشته با تمام قدرت و قدرت خود در پی تضمین منافع مردم خواهد بود. در اینجا لازم است توضیح دهم که تلاش دولت در ماهها و سالهای اخیر چهار مرحله داشته است. اول ، دور زدن تحریم ها برای تقویت خط مقدم مبارزه با تاج و محافظت از اقتصاد ملی ؛ سوم ، تضعیف رژیم تحریم های یک جانبه با کمک دیپلماسی چندجانبه. چهارم ، اعمال تحریم ها را در آینده غیرقابل برگشت یا حداقل هزینه بردارید.

وی تأکید کرد: ما دو مرحله را پشت سر گذاشتیم و در آستانه مرحله سوم هستیم که تلاش برای تضعیف تحریم ها با کمک دیپلماسی چندجانبه است. این یک نقطه عطف مهم در تاریخ ایران است که مستلزم وحدت ملی ، همبستگی و حمایت از وزارت امور خارجه به عنوان سکاندار سیاست خارجی است.

ما امیدواریم که بودجه نفت کمتری نسبت به سال 99داشته باشد.

ربیع در پاسخ به سوالی درباره سهم نفت در بودجه سال آینده و میزان امید شما به بازیافت درآمدهای نفتی ، گفت: امسال نکات مهمی در بودجه بعد از دستور رهبر معظم انقلاب برای اصلاح ساختار بودجه وجود دارد. دولت بیش از سه سال تجربه در زمینه تحریم ها دارد. اتکای به درآمدهای نفتی در بودجه جاری بیشتر از سال گذشته نخواهد بود و این یک خبر است. ما بودجه جاری کشور را قبل از دوره تحریم پس نمی دهیم. امیدوارم بودجه های قبلی ثابت بمانند.

وی ادامه داد: تلاش ها و برنامه ریزی های سرگرمی برای توسعه زیرساخت ها و حمایت های اجتماعی در قالب کمک به مردم و درآمدزایی برای مردم انجام شده است. ایران مدتهاست که آرزوی کاهش وابستگی بودجه خود به نفت را دارد. دولتی با تجربه در مقاومت در برابر تحریم ها پیشرفت چشمگیری در تحقق این چشم انداز تاریخی ایرانیان داشته است. امیدواریم که نفت در بودجه حتی کمتر از سال 1999 باشد. ما از فرار مالیاتی جلوگیری کرده ایم و امروز مالیات شفاف شده است.

سخنگوی دولت گفت: طبق گفته رئیس سازمان امور مالیاتی کشور ، در هفت ماه اول سال 1399 ، 100٪ از درآمد مالیاتی پیش بینی شده محقق شد. جدا از مالیات ، ایجاد دارایی های دولت یکی از مهمترین گزینه ها برای نفت بوده است. هزینه های زباله نیز کاهش یافته است.

ربیع در پاسخ به این سوال که آیا علائمی از علاقه شرکت های خارجی برای بازگشت به بازار ایران پس از انتخاب آقای بایدن می بینید ، گفت: “ایران فرصت های مهم سرمایه گذاری برای شرکت های خارجی دارد.” بازار همسایه 600 میلیون ، 67 نوع ماده معدنی ، که این نوع تنوع در جهان بی نظیر است ، دومین کشور همسایه ، موقعیت اجتماعی ویژه با نیروی کار ماهر و منابع انرژی ارزان ، بدون شک این مناطق جذاب برای سرمایه گذاری خارجی در ایران است.

وی افزود: البته با کاهش فشار حداکثر و رفع تحریم های سخت و عدم حضور ترامپ ، حضور شرکت های خارجی و تمایل به سرمایه گذاری در ایران افزایش می یابد. اخیراً خواستار افتتاح دفاتر و حضور شرکت های خارجی در ایران افزایش یافته است.

سخنگوی دولت گفت: برخی در حال بررسی بازگشایی دفاتر هستند ، اگرچه برخی از شرکت ها قبلاً حضور داشته اند و هرگز به طور کامل تعطیل نشده اند. قطعاً این شرکت ها به دلیل حضورشان فرصت های شغلی بیشتری خواهند داشت.

ربیع در پاسخ به سوالی در مورد بسته حمایتی جدید دولت گفت: با افزایش ویروس کرونا و تصمیم به تعطیلی دولت ، دولت بسته های حمایتی خود را برای گروه های کم درآمد و صاحبان مشاغل تدوین و اجرا خواهد کرد.

وی ادامه داد: خانواده های واجد شرایط یارانه های معیشتی که درآمد ماهیانه ثابت تا سقف حدود 30 میلیون نفر ندارند ، از دسامبر تا پایان سال 100000 توما برای هر عضو خانواده دریافت می کنند.

سخنگوی دولت گفت: پیش بینی می شود این سپرده از اواخر دسامبر آغاز شود. علاوه بر این ، 11 میلیون خانوار از تسهیلات اعتباری یک میلیون تومانی بهره مند می شوند. دولت سعی دارد با انجام کارهای کارشناسی از هفته آینده بازپرداخت وام را شروع کند.

ربیعی گفت: علاوه بر این ، پس از شناسایی مشاغلی که بیشترین آسیب را دیده اند ، تصمیم بر این شد که تسهیلاتی برای آنها در نظر گرفته شود ، از جمله مهلت پرداخت قبض های گاز که در بازه زمانی 1 دسامبر تا اول فوریه پرداخت می شود ، برای دو ماه”. به تأخیر افتاده است.

وی افزود: در مصوبه دیگری ، دولت شرط كرد كه پرداخت هزینه تسهیلات دریافتی از جمله قرض الحسنه و سایر تسهیلات از اشخاص كه در دسامبر 1999 منقضی می شود منوط به تصویب شورای پول و اعتبار خواهد بود. بدهی خود به شبکه بانکی کشور “. 98/12/01 در طبقه فعلی است ، در پایان دوره بازپرداخت اقساط این تسهیلات منتقل می شود.

سخنگوی دولت گفت: در مورد تسهیلات یکبار بازپرداخت که در دسامبر 1999 بازپرداخت می شود ، تاریخ پرداخت به یک ماه بعد موکول می شود. عناصر مشمول این مصوبه از محاسبه و دریافت جریمه و هزینه های اضافی مستثنی هستند. برای صاحبان مشاغل تحت تأثیر تعطیلی ، دولت تصمیم گرفته است مهلت اعتراض به اسناد مالیاتی را که مهلت آنها از اول دسامبر 2016 تا اول فوریه 2016 است ، به مدت یک ماه و نیم تمدید کند.

ربیعی گفت: “به همین ترتیب ، مفاد ماده (238) قانون مالیات مستقیم و ماده 29 قانون مالیات بر ارزش افزوده به مدت یک ماه و نیم برای دوره فوق الذکر تمدید می شود.” همچنین توافق شد كه جریمه های پرداخت نشده تعهدات مالیاتی و تعرفه ای قانون موسوم به وصول حقوق تا زمانی كه اصل مالیات و عوارض تا پایان سال 1399 پرداخت شود ، بخشیده می شود.

ادامه داد: دولت همچنین مهلت تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده در دوره های سوم و چهارم سال 1399 و مهلت پرداخت مالیات برای همه مودیان را یک ماه تمدید کرد. در مصوبه دیگری ، صدور یا تمدید پروانه کسب اشخاص حقیقی موضوع ماده (186) قانون مالیات مستقیم برای اخذ گواهی پرداخت یا پرداخت بدهی مالیاتی تا پایان سال 1399 ضروری نخواهد بود.

سخنگوی دولت تصریح کرد: به همین ترتیب ، عملیات جمع آوری مالیات برای افراد تا 10 دسامبر 2016 به حالت تعلیق در می آید. دولت مهلت ثبت اظهارنامه مالیاتی عملکرد اشخاص حقوقی موضوع را تصویب کرد (110) قانون مالیات مستقیم ، که در بازه زمانی 1 دسامبر 2016 تا 1 فوریه 2016 است ، تا 20 فوریه 2017 تمدید می شود.

ربیعی تأکید کرد: همچنین مصوب شد که مهلت پرداخت مالیات تجاری و حرفه ای شهرداری ها به 1/11/99 موکول شود. در مصوبه دیگری ، کلیه پروانه های صادره از سوی آژانس ها و موسسات متولی صدور پروانه در کشور برای کلیه فعالیت ها ، مشاغل و مشاغل تا تاریخ 11/1/99 تمدید می شود. دولت از دشواری های زندگی افراد و مشاغل ناشی از تعطیلی هایی که برای محافظت از سلامتی و زندگی افراد جامعه اعمال می شود ، آگاه است و برنامه های مختلفی را برای حمایت از زندگی و مشاغل انجام می دهد.

وی در پاسخ به این سوال که ظریف قرار است در اولین فرصت به آذربایجان و روسیه سفر کند تا در مورد مسئله قره باغ و موضوعات مشترک رایزنی کند ، نظر شما در مورد این رایزنی ها و آخرین وضعیت صلح چیست؟ البته همانطور که قبلاً اعلام شده بود ، برنامه سفر آقای ظریف به دلیل نیاز به حضور در جلسه بررسی بودجه تغییر کرده است اما به هر حال به دلیل روابط دوستانه ما با دو کشور همسایه ، جمهوری آذربایجان. و ارمنستان ، ما رایزنی های معمول با همه طرف ها را ادامه خواهیم داد.

سخنگوی دولت تأکید کرد: “ما می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که اولاً صلح طرف های درگیر کاملاً رعایت می شود و ثانیا این صلح مقدمه ای برای حل دائمی و پایدار اختلافات در قره باغ است. و مسیر آینده برای تأمین منافع “. دو کشور توسعه جمعی و عادلانه را در یک فضای صلح آمیز فراهم خواهند کرد.

ربیعی افزود: ما می دانیم که در حوادث خشونت بار طی روزهای اخیر زندگی و روان مردم منطقه قره باغ آسیب دیده است و امیدواریم همه کشورهای منطقه همراه با تلاش های دیپلماتیک برای برقراری صلح لطفاً تمام تلاش خود را برای ترمیم این زخم ها و تسکین درد انجام دهید. ” به افراد آسیب دیده از جنگ کمک کنید.

وی در پاسخ به این سوال که رئیس مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور قانونی را ابلاغ کرده است که دولت را مکلف به پرداخت یارانه کالاهای اساسی می کند ، با توجه به اینکه دولت قبلاً با این طرح مخالفت کرده و شانه خالی کرده است ، در عوض ، چرا کابینه بازنویسی کرد؟ وی آن را به موازات طرح مجلس تهیه کرد و اکنون که به قانون تبدیل شده است ، چه زمانی این طرح عملیاتی می شود ، گفت: دولت به سلامتی و معیشت مردم اهمیتی نمی دهد. گاهی اوقات جملاتی را می شنویم که گویی برخی ناجی هستند.

سخنگوی دولت گفت: دولت همیشه به دنبال راه هایی برای افزایش قدرت خرید مردم و حمایت اجتماعی از مردم بوده است. در مدیریت اقتصادی کشور نباید نزدیک بینی و جزئی نگرفت و دولت موظف است اقدامات موثر را پیش بینی و انجام دهد. در یک برهه دیدیم که برخی از افراد با رفتارهای خاص تحت عنوان کمک به مردم ، بارها از جیب مردم افتاده و در نهایت مردم آسیب دیدند.

ربیعی اظهار داشت: این امکان وجود ندارد كه بعضی از افراد بیرون بنشینند و برنامه ریزی كنند یا حرف هایی بزنند كه اجرای آنها مشكلات زیادی ایجاد كند. هیچ کس در حمایت از معیشت مردم تردید ندارد و این برنامه ها نظریه جدیدی نیست. دستمزد بیش از تورم تا سال 1997 ، یکسان سازی دستمزد ، گسترش امنیت اجتماعی و مواردی از این قبیل پیگیری و اجرا شده است و طرح حمایت از معیشت جدید نیست.

وی ادامه داد: شبیه سازی آنچه در ستاد تاج ملی با طرح پارلمان پیشنهاد شد اساساً غلط است و این برنامه در اولین تعطیلات کرونا نیز اجرا شد و سایر تعطیلات طولانی مدت احتمالی نیز اجرا خواهد شد.

سخنگوی دولت افزود: تصمیم ستاد تاج ملی متوجه افرادی است که حقوق بگیر نیستند و درآمد ثابتی ندارند و از طرف دیگر این یارانه جدید نیست اما کمک جبران کننده است کاهش مشاغل تعطیلات “. این مصوبه 4 ماهه است و بار مالی آن حدود 8 هزار میلیارد تومان است.

ربیعی گفت: از طرف دیگر هر طرحی که تصویب شود قابل احترام است اما با توجه به برنامه مجلس می توان به موارد زیر اشاره کرد. به گفته کارشناسان سازمان برنامه و بودجه ، فقط برای سال 99 ، یعنی امسال ، حدود پنجاه میلیارد تومان بدهکار است. این پروژه از طریق فروش املاک دولتی در بورس اوراق بهادار تأمین می شود. نظر مجلس محترم یارانه دائمی چیست که در صورت تأمین منابع فروش املاک دولت در سال جاری ، بودجه سال آینده و سالهای بعد از آن تأمین می شود؟ چند تراز بودجه را تغییر می دهد؟ مردم کجا باید هزینه این پروژه را پرداخت کنند؟

وی افزود: یارانه باید هر ماه به موقع پرداخت شود اما در این طرح نحوه دادن آن به عوامل زیادی بستگی دارد. حال اگر منابع تأمین نشود و این یارانه پرداخت نشود ، چه کسی مسئول است؟ طبق مصوبه مجلس سهام مشخص شده برای تأمین مالی پروژه باید در بورس به فروش برسد و اساساً بورس ظرفیت جمع آوری این مبلغ را در 3 ماه دارد و کارشناسان بورس این موضوع را تأیید می کنند؟

سخنگوی دولت گفت: از طرف دیگر ، بورس در وضعیت ویژه ای قرار دارد ، سقوط سهام آن به روشی که در این مصوبه در نظر گرفته شده به ثبات بورس آسیب می رساند و امکان پذیر نخواهد بود.

ربیعی تأکید کرد: اگر دولت به وزارت اقتصاد اجازه داده است شخص ثالث را پیشنهاد دهد اما به گفته وزیر اقتصاد از نظر رعایت شرایط بازار و حمایت از بازیگران در بورس موفقیت آمیز نبوده است. باید با بورس سهام احتیاط کرد. این خطاها باید اصلاح شوند. هر قانونی باید ضمانت اجرایی داشته باشد.

وی افزود: تأکید می کنم که مصوبه ستاد ملی تاج هیچ شباهت و الگویی با طرح مجلس ندارد. ما معتقدیم که با همکاری بین نیروها و بررسی همه جوانب ، می توانیم بهترین ها را برای مردم به دست آوریم.

سخنگوی دولت در پاسخ به این س ifال که آیا پمپئو ادعا کرده است که حداکثر فشار علیه ایران موفقیت آمیز است و هنوز همه گزینه ها روی میز است ، گفت: “بدترین وزیر امور خارجه در تاریخ ایالات متحده می داند که حداکثر فشار بر ایران برای او چیزی جز شکست و شرم نیست و ایالات متحده هیچ نتیجه ای نداشته است. اما تا امروز آنها به دلیل استکبار و نزدیک بینی از پذیرش این شکست خودداری کرده اند.

ربیعی تأکید کرد: البته اگر هدف از فشار حداکثری و تحریم های بی سابقه این بود که زندگی مردم ما دشوار شود و دسترسی آنها به دارو و غذا را مختل کند و آنها می خواستند با جدا کردن از شبکه مالی ایرانیان در سراسر دنیا به نفع آنها باشند. بین المللی”. یا اگر آنها می خواستند مردم ما را به این نتیجه برسانند که رهبران بی رحم و بدون احساسات انسانی آمریکا را رهبری کردند ، باید بگوییم که آنها موفق شده اند.

وی ادامه داد: نیازی به یادآوری این دولت ورشکسته آمریکایی نیست که هیچ گزینه ای روی میز باقی نمانده و به انتهای جاده رسیده اند. نکته این است که تاریخ انقضا این سیاست های ناموفق و طراحان آنها به پایان رسیده است و ما به این سخنان پوچ توجه نمی کنیم.

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره اختلاف بین سعید نمکی و دکتر ملک زاده گفت: “من این اختلاف را امری طبیعی و کارشناسی می دانم ، اگرچه اگر این موضوعات در صحنه بیان نمی شد بهتر بود. عمومی “. وزارت بهداشت یک وزارتخانه علمی است و در اوج همه گیری کرونا اختلافات سیاسی و مدیریتی وجود دارد و نباید سیاسی شود.

ربیعی تأکید کرد: ظهور و ناآگاهی از ویروس کرونا برای جامعه پزشکی در سراسر جهان به محل اختلافات علمی و اداری تبدیل شده است. نه آقای نمکی و نه ملک زاده دغدغه های سیاسی ندارند و ما از جناح ها می خواهیم این مسئله را از منظر سیاسی مطرح نکنند. بین دانشمندان و متخصصان اختلاف نظر وجود داشته است.

وی خاطرنشان کرد: توصیه دولت این است که حوزه بهداشت ملی در نظر گرفته شود و به یک تعارض سیاسی تبدیل نشود. مسئله تاج یک مسئله ملی است و زندگی مردم یک محل کار سیاسی نیست. مدیریت سیستم بهداشت آقای نامکی همیشه مورد حمایت رئیس جمهور و همه اعضای دولت بوده و هنوز هم پشتیبانی می شود و همه ما باید به مدیریت وزارت بهداشت کمک کنیم.

سخنگوی دولت گفت: شخصیت ، اقدامات و تلاش های آقای نمکی قابل تحسین است و کل جامعه و دولت از وی سپاسگزار هستند و ما از تلاش های علمی محققان از جمله آقای ملک زاده قدردانی می کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا