خوزستان

بارندگی و آب‌گرفتگی شدید در بندر امام منجر به ورود آب به خانه‌های مردم شد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس حبیب آقاجری  با اشاره به بارش شدید باران و جاری شدن سیل در شهر بندر امام که منجر به ورود آب به خانه های مردم شد ، گفت: در 48 ساعت در بندرامام ، ماهشهر و چمران 162 میلی متر باران داشتیم که منجر به طغیان شدید آب در مناطق مختلف شد. … ؛ بیشتر سیلاب ها به ترتیب در بندرامام ، چمران و ماهشهر رخ داده است.

وی در مورد هجوم آب باران و فاضلاب به خانه های مردم افزود: “متأسفانه تجهیزات ، اماکن و وسایل زندگی ، به ویژه وسایل برقی شهروندان در اثر سیل تخریب شد”. برخی از اشیا، مانند فرش و سایر لوازم خانگی با شستشو قابل استفاده مجدد هستند ، اما کولر ، یخچال و تلویزیون سوخته و دیگر قابل استفاده نیست.

آغاجاری با اشاره به اینکه بیشترین خسارت به وسایل برقی مردم وارد شده است ، توضیح داد: بیشترین حجم سیلاب در محله های بندرامام و سپس در شهر چمران و سرانجام در برخی خیابان های ماهشهر بوده است.

نماینده مردم ماهشهرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکل اصلی مردم در تهیه این تجهیزات برطرف شده است خاطرنشان کرد: مشکل سیلاب در این مناطق تا حد زیادی برطرف شده و سیل دیگری در ماهشهرا ، چمران و بیشتر بندرامام رخ داده است. ما نیازی به ایجاد مزاحمت برای مردم نداریم و فقط بخشی از منطقه محاصره شده بندراماما باقی مانده است که آن نیز تخلیه می شود.

آغاجاری با اشاره به اینکه انتظار داریم ستاد بحران و وزیر امور داخله در اسرع وقت در زندگی مردم اصلاحاتی انجام دهند ، گفت: تاکنون اقداماتی از جمله تخلیه آب ، انتقال مردم از مناطق سیل زده به مکان های امن و توزیع محصولات غذایی “. البته بسیاری از اقدامات توسط گروههای خودجوش مردمی همراه با سپاه و برخی ارگانهای دولتی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ادارات دولتی از جمله آب و فاضلاب ، شهرداری ها و استان ها و همچنین گروهی از شرکت های خصوصی اقدام کرده اند ، اظهار داشت: اگرچه برخی از شاخص های AFA دارای برخی مشکلات هستند ، اما مطابق با مسئولیت های شهرداری در زمینه دفع آب های سطحی ، عیب اصلی این موارد است مشکل از شهرداری ها است.

کانال پاک نشده است

آغاجاری خاطرنشان کرد: مسئولیت آبفا در زمینه تصفیه فاضلاب است اما شهرداری وظیفه تصفیه آب های سطحی را دارد ؛ هر شهر باید شبکه تصفیه آب سطحی داشته باشد که از این نظر موثر نیست و قبلاً بخشی از آن تصفیه شده است. در تابستان کانال را لایروبی نکردید.

نماینده مردم ماهشهر در کنفرانس مشاوره اسلامی افزود: اگرچه برخی از پمپ های فاضلاب AFA از کار افتادند ، آب باران نیز با فاضلاب ترکیب شد و در نهایت وارد خانه های مردم شد. به طور کلی ، مسئولیت شهرداری مقابله با آبهای سطحی است و وزیر کشور مسئول ایجاد یک شبکه تصفیه آب سطحی است. من به وزیر کشور و وزیر نیرو هشدار می دهم که این مشکلات را در اسرع وقت حل و فصل کنند.

آغاجاری خاطرنشان کرد: در شهرهای جنوب و استان خوزستان به ویژه امیدیه ، هند ، ماهشهر ، بندرامام و چمران مشکلات جدی فاضلاب و آب آشامیدنی وجود دارد ؛ اگرچه ما در شرایط عادی ، مشکلاتی پیش می آید ، اما وقتی باران می بارد ، فاضلاب و آب باران با هم ترکیب می شوند و وارد زندگی مردم می شوند.

وی گفت: “وضعیت فعلی دیگر مطابق با عادات بهداشتی مردم این منطقه نیست. در این حالت تاج فاضلاب وارد زندگی مردم شده است.” گفته می شود مردم باید مسافت را رعایت کنند و از ماسک استفاده کنند ، اما وقتی زندگی مردم تمام می شود در پایان روز ، این آلوده ترین است ، بنابراین بهداشت هنوز هم وجود دارد.

آگاهي تاكيد كرد: وزير كشور و وزارت نيرو بايد در قبال مشكلاتي كه در خوزستان به وجود مي آيد مسئول باشند ، به ويژه وزير كشور بايد خاموش بنشيند تا خسارت مردم را جبران كند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا