گیلان

ایران کشوری قدرتمند، با ثبات و با امنیت است که می‌تواند در ایجاد امنیت در اوراسیا نقش آفرینی کند

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، سرلشکر یحیی رحیم صفوی در گفتگوی خبری ویژه با تلویزیون باران با اشاره به قابلیت های گیلان ، از جمله بنادر انزلی و خزر و اینکه می توان از طریق قزاقستان به آسیای میانه و چین متصل شد ، گفت: چهارشنبه شب: “موقعیت ژئوپلیتیکی و جغرافیایی ایران جایگزین نیست”.

وی با تأکید بر “پایگاه دریایی” اقتصاد و صادرات ایران خاطرنشان کرد: استانهای شمالی از جمله گیلان در این زمینه نقش موثری دارند و در زمینه راه آهن با پاکستان و ترکیه در ارتباط هستیم و در هفته های آینده با افغانستان ما به هم متصل هستیم.

رئیس انجمن ژئوپلیتیک ایران با بیان اینکه ایران قدرت پیشرو در منطقه غرب آسیا است و از ظرفیت بالایی در زمینه های مختلف از جمله فناوری برخوردار است ، افزود: ما باید بتوانیم از توانایی های دریایی و ریلی خود به درستی استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه دولت آمریکا تمام تعهدات بین المللی را نقض کرده است ، افزود: ایران روابط خود را با کشورهای اوراسیا بر اساس منافع و تهدیدات مشترک بنا کرده است.

سرلشکر رحیم صفوی با تأکید بر اینکه نمی توان منافع روس ها را نیز انکار کرد ، گفت: سال گذشته حجم مبادلات اقتصادی بین ایران و اوراسیا 3.4 میلیارد دلار بود که از این میزان تنها 1.5 میلیارد دلار بود. میلیون به صادرات رفت. و این بدان معناست که ما وضعیت خوبی در این زمینه نداریم.

وی با بیان اینکه ما باید به سمت ثبات سیاسی و امنیتی پیش برویم ، گفت: “ایران مرکز ثبات امنیت در منطقه و امن ترین کشور در جنوب غربی آسیا است.”

وی گفت: “پشت هر ناامنی در منطقه ، آثاری از شرکت های تسلیحاتی آمریکایی وجود دارد.” “آمریکایی ها در حال ایجاد ناامنی برای فروش سلاح های خود هستند.”

سرلشکر رحیم صفوی خاطرنشان کرد: ایران کشوری قدرتمند ، با ثبات و امن است که می تواند در ایجاد امنیت در اوراسیا نقش داشته باشد.

وی با بیان اینکه مناطق آزاد بر مبنای صادرات محور بودن طراحی شده اند ، اما بیشتر روی واردات تمرکز داشتند ، افزود: این مناطق برای رشد اقتصادی ایران باید صادرات محور باشند.

سرلشکر رحیم صفوی با تأکید بر استفاده از توانایی کشورهای همسایه در صادرات محصولات و جذب گردشگر ، ادامه داد: توسعه اقتصادی استان گیلان از طریق ورود گردشگران از کشورهای همسایه امکان پذیر است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا