سیاست خارجی

ایران نسبت به مصوبه کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل انتقاد کرد

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، کاظم غریب آبادی همچنین شاهدانه و منشأ آن را بیشترین میزان اعتیاد دانست و حدود 192 میلیون کاربر در سراسر جهان دارد ، وی اظهار داشت: سلامت انسان خطری ندارد و بنابراین ، منجر به افزایش قابل توجهی در تولید و استفاده از این مواد شیمیایی می شود.

وی همچنین اظهار داشت که این واقعیت که این مواد مخدر هنوز در جدول کنوانسیون مواد مخدر 1961 و متعاقب آن کل جامعه بین المللی است ، از این واقعیت ناشی می شود که شاهدانه و منشأ آن به راحتی در اعتیاد و عوارض جانبی یافت می شوند ، و درمان های م thisثر این برای جبران عوارض جانبی ، چنین نیست.

به همین دلیل ، سفیر و نماینده دائمی کشورمان در سازمان های بین المللی در وین ، دفتر مبارزه با جرم و مواد مخدر ، هیئت بین المللی کنترل مواد مخدر و سازمان بهداشت جهانی را برای ادامه نظارت بر اثرات سوverse این تصمیم و برکناری آن از جدول 4. و ارزیابی اعضای هیئت دولت از پیامدها و پیامدهای اجرای آن بر بهداشت عمومی در سراسر جهان.

غریب آبادی تأکید کرد که این تصمیم نباید به عنوان مدرکی غیر علمی و نه به عنوان درمان پزشکی دارو یا به عنوان شواهدی برای قانونی کردن مصرف نامناسب شاهدانه تلقی شود ، زیرا اقدامات مطابق با قوانین بین المللی كنوانسیون 1961 در مورد مواد مخدر و كنوانسیون 1988 در مورد قاچاق غیرقانونی مواد مخدر و روانگردان نیز نامناسب است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ، مطابق با قوانین داخلی خود و همچنین مطابق با ماده 39 سازمان داروئی 1961 ، باید قوانین خود را ادامه دهد و از نظر تنظیم استفاده و تولید ، دولت را تنظیم کند شاهدانه و دیگران ، با هدف محافظت از سلامت عمومی و رفاه. اهدا کنید

گفتنی است ، تصمیم کمیسیون مواد مخدر با 27 رأی مثبت در مقابل 25 رأی منفی اعضای کمیسیون تصویب شد. همه دولت های غربی کمیسیون از این تصمیم حمایت کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا