گیلان

ایران برای تأمین تجهیزات دریایی به دیگر کشورها وابسته نیست

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، دریادار دوم مهدی شعبان زاده با اشاره به اینکه ناوگان استراتژیک ارتش جمهوری اسلامی ایران در جهاد وظایف خود را به خوبی انجام می داد و در همه زمینه ها در حال پیشروی بود ، افزود: نیروی دریایی ایهاد به همراه سایر نیروهای مسلح به امام (ره) ربک دستور داده اند. .

فرمانده نیروهای ویژه تفنگداران دریایی نجف ، گفت که عملیات “مروارید” ، مجموعه ای از عملیات که منجر به آذر 7:07 روز پس از شروع جنگ شد ، نیروی دریایی بعث را نابود کرد. نیازی به گفتن نیست ، پایان جنگ.

امیر شعبان زاده در مورد هدف از عملیات مروارید گفت: “دو سوم نیروی دریایی عراق را نابود کنید ، از ناوگان قبل از پایان جنگ محافظت کنید ، از صادرات نفت عراق جلوگیری کنید و دشمن را کاملاً قطع کنید.” “شریان های دفاعی و اقتصادی البکر و سکوی العمیه در عراق را نابود کنید.” جراحی مروارید هدف است.

اسکورت ۱۰ هزار کشتی تجاری توسط ناوهای نیروی دریایی

وی با تاکید بر اینکه استکبار جهانی در حوزه دریا و از کار انداختن چرخه اقتصادی نظام وارد عمل شده است، گفت: واردات و صادرات اقلام اساسی در دفاع مقدس به نحو احسن انجام شد و در آن دوران ۱۰ هزار کشتی تجاری توسط ناوهای نیروی دریایی اسکورت شدند و به مقاصد خود رسیدند و کمترین اصابت و آسیب را داشتیم.

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا رشت نیروی انسانی متعهد را مولفه‌ای مهم برشمرد و ادامه داد: نیروی انسانی آموزش دیده می‌تواند تجهیزات نیروهای مسلح را راهبری کند و این مهم با تأسیس دانشگاه در نوشهر محقق شد که به پرورش و تربیت دانشجو می‌پردازد.

تربیت و تزکیه نیروها در اولویت قرار دارد

امیر شعبانزاده با بیان اینکه بدنه نیروی دریایی ارتش در مرکز تخصص‌های باقر العلوم (ع) آموزش می‌بینند، گفت: تربیت و تزکیه نیروها را در اولویت امور قرار داده‌ایم و به رزمنده پروری و تربیت کارکنانی که مؤمن و با اعتقاد هستند اهتمام داریم و سپس نسبت به آموزش‌های به روز شده متناسب با تهدیدات توجه می‌کنیم.

وی با اشاره به تأمین تجهیزات برای نیروی دریایی، اظهار کرد: رزم در دریا متفاوت است و بنا به روایات نیز شهادت در دریا به گونه‌ای دیگر محاسبه می‌شود و دریادلی نیروها و پذیرش بودن در شرایط سخت دریا و جنگیدن در چنین وضعیتی بسیار ارزشمند است.

امیر شعبانزاده با تاکید بر اینکه قبل از انقلاب در حوزه تجهیزات و شناورها کاملاً وابسته بودیم، تصریح کرد: هم اکنون در نقطه‌ای ایستاده‌ایم که هیچ وابستگی در حوزه تأمین تجهیزات دریایی و شناورهای سطحی، زیرسطحی و غیره نداریم.

آماده‌سازی ناو خلیج فارس برای الحاق به ناوگان دریایی کشور

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا رشت با بیان اینکه نیاز است واحدهای شناور آموزشی به نیروی دریایی الحاق می‌شود، اظهار کرد: در این رابطه، ناو خلیج فارس در حال آماده سازی است تا به ناوگان ما اضافه شود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه موشک‌هایی که از شناورها شلیک می‌شوند، هر روز در حوزه برد عملیاتی و دقت پیشرفت می‌کنیم، عنوان کرد: پهبادهایی با برد بالا و دقت زیاد در شناسایی، ساخته شده است و یگان‌های عملیاتی ویژه دریایی با توانمندی بالا فعالیت می‌کنند.

امیر شعبانزاده با اشاره به اینکه تحقیق، مطالعات و طراحی‌های ما توسط جوانان این مرز و بوم انجام می‌شود و تماماً بومی است، گفت: نتیجه نیروی انسانی متعهد و تجهیزات بومی، بازدارندگی در حوزه دریا و اقیانوس‌ها برای کشور است و هم اکنون هفتادمین ناوگروه ارتش جمهوری اسلامی در حال گشت زنی و تأمین خطوط مواصلاتی نیروی دریایی و نفتکش کشور است‌.

تأمین امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه / نیازی به حضور بیگانگان نیست

فرمانده آموزش تخصص‌های دریایی باقرالعلوم (ع) نداجا رشت با بیان اینکه حتی یک مورد ربایش کشتی در حوزه ناوگروه ارتش از دهه ۷۰ تاکنون نداشته‌ایم، افزود: سپاه و ارتش با همدلی امنیت را در خلیج فارس و دریای عمان و تا مدار ۱۰ درجه اشراف اطلاعاتی ایجاد کردند زیرا امنیت منطقه باید به دست خود کشورهای منطقه حاصل شود و نیازی به حضور بیگانگان نیست.

وی با اشاره به حضور نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران، گفت: نیروی دریایی ارتش در سواحل مکران حضور پیدا کرد که آثاری از جمله تأمین امنیت دریایی، بسط و گسترش اقتصادی و گسترش این منطقه را به دنبال دارد که بسیار حائز اهمیت است.

امیر شعبانزاده افزود: نیروهای مسلح اولین نیرویی هستند که در حوادث طبیعی به کمک مردم می‌آیند و مردم یاری و حضور کنار آنها از وظایف ما است که در مواقع مختلف مانند به آن عمل کردیم و بیمارستان ولیعصر رشت، سومین بیمارستان معین بیماران کرونایی گیلان بود و هم اکنون نیز تمام مراکز درمانی ما در این رابطه آمادگی کامل برای خدمت رسانی دارند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا