سیاست خارجی

ایران از آتش بس میان آذربایجان و ارمنستان استقبال می کند

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، وزارت امور خارجه بیانیه جمهوری اسلامی ایران درباره توافق نامه بین جمهوری آذربایجان ، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه صادر کرد.

جمهوری اسلامی ایران از توافق نامه بین جمهوری آذربایجان ، جمهوری ارمنستان و فدراسیون روسیه که منجر به آتش بس و توقف جنگ شد استقبال می کند و امیدوار است که این توافق نامه (اصول آن در پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران گنجانده شده است) نهایی شود. توسعه پایدار منطقه قفقاز به راهی منجر می شود که شامل صلح و رفاه برای مردم همه کشورهای منطقه است و نگرانی های موجود را برطرف می کند.

جمهوری اسلامی ایران بر لزوم احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ، به جای تغییر مرزهای رسمی بین المللی ، آزادسازی سرزمین های اشغالی ، بازگرداندن پناهندگان ، احترام به امنیت و حقوق اقلیت های قومی و عقب نشینی کلیه نیروهای تکفیری و جنگجویان خارجی بر این منطقه تأکید دارد. . کمک به تحقق صلح و امنیت پایدار در منطقه و مشارکت در ابتکارات منطقه ای.

جمهوری اسلامی ایران همچنین قصد خود را برای کمک به استقرار نیروهای حافظ صلح از فدراسیون روسیه در امتداد خطوط ارتباطی مطابق با مواد 3 و 4 توافق نامه آتش بس اعلام کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا