دسته‌بندی نشده

ایجاد پرونده در لایت روم

گاها پیش آمده است با دوربین و یا تلفن همراهتان عکسی گرفته اید و بنظر دلنشین نیامده است. شما با کمک گرفتن از تعدادی فیلتر میتوانید بر زیبایی عکستان بی افزایید. این فیلترها در نرم افزارهای گوناگون قابل دسترس هستند اما مهم ترین و راحت ترین نرم افزار در استفاده لایت روم است. اگر به دنبال یادگیری کار با لایت روم هستید و همچنین اگر به دنبال آموزش لایت روم به زبان فارسی و حرفه ای هستید از لینک زیر اقدام کنید.

https://maktabtv.com/Courses/lightroom/

در آموزش لایت روم قبل از هر چیز یک سازمان دهنده عکس مجازی و اتاق تاریک است. جنبه مجازی همان چیزی است که گردش کار غیر مخرب لایت روم را امکان پذیر می کند ، اما همچنین به این معنی است که سیستم کاتالوگ گیج کننده است. یک گروه کر مشترک: “پرونده های عکس من کجاست؟” خوشبختانه ، بیشتر کاربران دریافتند که وارد کردن تصاویر در کاتالوگ Lightroom همان ذخیره واقعی پرونده ها یا بیت های داده از آن تصاویر در کاتالوگ نیست. اگر چنین اتفاقی می افتاد ، کاتالوگ شما خیلی زود آنقدر عظیم می شود که فقط راه اندازی برنامه مدت زمان زیادی طول می کشد!

در آموزش لایت روم ، کاتالوگ Lightroom نوع خاصی از مخزن است که فقط منابع مربوط به تصاویر وارد شده شما را ذخیره می کند. او می داند کجا هستند و چه شکلی هستند و نوع دوربین ، لنز و تنظیمات نوردهی که آنها را ایجاد کرده است.

بنابراین ، در آموزش لایت روم و یک جریان کاری خام ، Lightroom نه داده های تصاویر اصلی شما را اصلاح می کند ، نه نسخه های اصلاح شده آن تصاویر را حفظ می کند. در عوض ، از یک سیستم فراداده پشت صحنه و پیش نمایش های با کیفیت برای تسهیل تغییراتی که ایجاد می کنید استفاده می شود. این گردش کار غیر مخرب به این معنی است که شما می توانید به راحتی همان جایی را که متوقف کرده اید ادامه دهید – یا در هر زمان بخواهید کار را شروع کنید – بدون از دست دادن کیفیت اصلی تصویر.

با این حال در آموزش لایت روم برای مدتی محدودیت هایی در این نصب مجازی وجود داشت ، به خصوص اگر پوشه های عکس وارداتی شما روی هارددیسک های خارجی قرار داشتند ، و مجبور بودید برای مدتی قطع ارتباط کنید. وقتی این اتفاق افتاد ، Lightroom محل اصلی پرونده های شما را به خاطر می آورد اما نمی تواند آنها را “ببیند”. این تعداد و نوع عملکردهایی را که می توانید در این تصاویر بصورت آفلاین انجام دهید محدود کرده است.

در راستای آموزش لایت روم همچنان می توانید از ویژگی های کتابخانه (برچسب ها ، رتبه بندی ها و غیره) و سایر فرایندهای سازمانی استفاده کنید ، اما نمی توانید تصاویر وارد شده از آن درایوهای جدا شده را در ماژول توسعه ویرایش کنید. با Lightroom 5 همه چیز تغییر کرد. ویژگی جدید Smart Preview به شما امکان می دهد عکس ها را تنظیم کنید ، توسعه دهید و حتی صادر کنید ، خواه به بایگانی عکس اصلی دفتر خود متصل باشید و هم در لپ تاپ در فرودگاه کار کنید. تا زمانی که کاتالوگ شما همراه شما باشد و پیش از خروج از دفتر پیش نمایش هوشمند ایجاد کرده باشید ، می توانید از آن نهایت استفاده را ببرید!

ویژگی های پیش نمایش هوشمند
آموزش لایت روم ، قبل از ایجاد پیش نمایش های هوشمند ، باید نکاتی را در مورد خود فایل های پیش نمایش درک کنید. Lightroom 5 به جای استفاده از یک فایل JPEG ، از فرمت DNG Lossy برای ایجاد پیش نمایش های “سبک” (یعنی فشرده) هوشمند استفاده می کند اما نسبت به اندازه JPEG فشرده شده یا اندازه فایل مشابه ، رنگ و جزئیات آن را صادقانه تر حفظ می کند.

این پرونده های پیش نمایش ویژه در همان ساختار پوشه ای به عنوان کاتالوگ Lightroom قرار دارند (توصیه من این است که آنها را دقیقاً در همان جایی که هستند بگذارید!) ، مشابه پیش نمایش منظم. در زمان نوشتن ، پیش نمایش های هوشمند به ابعاد طولانی به 2048 پیکسل محدود شده اند ، به این معنی که وقتی به 100٪ نزدیک می شوید ، همان سطح جزئیات را در یک پیش نمایش اندازه واقعی استاندارد (به ویژه 1 : 1 پیش نمایش). اگر دوربین را تنظیم کنید که از پرونده های اصلی در اندازه بسیار کوچک که در محدوده حد 2048 پیکسل قرار دارد ، عکسبرداری کند.

در انتها آموزش لایت روم باید گفت بخاطر داشته باشید که وقتی هم پیش نمایش فایل استاندارد و هم پیش نمایش هوشمند وجود دارد ، Lightroom همیشه به صورت پیش فرض کار می کند تا با پیش نمایش استاندارد (بزرگ) کار کند و بیشترین جزئیات موجود را ارائه دهد. وقتی کاتالوگ به درایوی که تصاویر وارد شده شما در آن قرار دارد متصل نشود ، به پیش نمایش هوشمند منتقل می شود. پیش نمایش های هوشمند را می توان از ابتدا هنگام وارد کردن یا از فهرست دیگری ایجاد کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا