مجلس

اوضاع غیرقابل قبول برای بورس ایران

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس و به نقل از خانه ملت، محمدباقر قالیباف با تأکید بر لزوم اثربخشی سریع و ملموس اقدامات اقتصاد و سازمان مبادله در این زمینه گفت: نظام اعتقادی مردم بزرگترین سرمایه سیستم است و نباید از بین برود. هر اقدامی که به این اعتماد عمومی آسیب برساند غیر قابل قبول است. بازار سرمایه باید نقدینگی خود را به عنوان مهمترین منبع تأمین مالی تولید مردم حفظ کند.

رئیس هیئت رئیسه با اشاره به اختیارات گسترده وزارت اقتصاد و سازمان بورس و اوراق بهادار برای مدیریت بازرگانی این بازار و حفظ رونق بازار سرمایه گفت: شرایط فعلی این بازار به هیچ وجه قابل قبول نیست و باید روند بهبود یابد. و ایمان به بازار بازگشت. وقتی دولت آنها را تشویق می کند ، سرمایه خود را به این بازار آورده و باید پاسخ ایمان خود را بدست آورند.

در این جلسه ، محمدرضا پوربریمی ، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ، بر اجرای کامل و دقیق پیشنهادهای شورای عالی بورس در این زمینه ، و اجرای پیشنهادهای شورای عالی بورس و قوانین حمایت از حقوق سهامداران تأکید کرد. خواستار توضیحات شد

پس از جلسه ، فرهاد جپاسند ، وزیر اقتصاد ، ابراز نگرانی وزارت و دولت برای اصلاح بورس و حمایت از بازار سرمایه کرد. وی بر تقویت خرید سهام خزانه توسط شرکت ها و انتشار اوراق فرعی و سازمان بورس و بورس اقدامات لازم را در این زمینه طبق درخواست فعالان بازار و مردم تأکید کرد.

همچنین ، در این جلسه حسن کلیباف ، رئیس سازمان بورس ، با اشاره به اقدامات انجام شده توسط سازمان بورس برای حمایت از حقوق سهامداران و ضرورت جدیت بیشتر اقتصاد ، بر فعالیت ناشران و سهامداران عمده در بازاریابی تأکید کرد. به گفته وزیر اجرای بازاریابی برای کلیه سهام بازار سرمایه با بیان برخی نکات در این زمینه ، قول تسریع در اقدامات لازم در این زمینه و اقدام جدی تر را می دهد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا