امنیتی و دفاعی

انگیزه ی پیشرفت هسته‌ای بیشتر می شود

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، پس از ساعت ها گمانه زنی و گزارش های ضد و نقیض مبنی بر کشته شدن یک گروه تروریستی مسلح در شهر آبسرد ، یکی از دانشمندان هسته ای و دفاعی کشورمان ، طبق گفته معاون وزیر و وزارت تحقیقات و نوآوری ، وزارت دفاع و نیروهای مسلح این قتل را اعلام کرده اند.

فخری زاده از سوی ژورنال سیاست خارجی آمریکا به عنوان یکی از پنج چهره برتر ایرانی در لیست 500 فرد قدرتمند جهان انتخاب شده است.

در 24 مارس 2007 ، وی به عنوان “دانشمند ارشد وزارت دفاع و مدیر سابق مرکز تحقیقات فیزیکی (PHRC) در لیست تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران” انتخاب شد.

نقش رژیم صهیونیستی در ترور شهید فخری زاده

اگرچه این اقدام غیرانسانی علیه مردم ایران بوده و هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت كشته شدن دانشمند ایرانی را بر عهده نگرفته است ، اما شواهد نشان می دهد كه رژیم صهیونیستی همچنان در این جنایت نقش دارد و رژیم صهیونیستی همچنان به ترور مقامات نظامی ایران و دانشمندان هسته ای ادامه می دهد. نخست وزیر اسرائیل بنیامین نتانیاهو سال گذشته در جریان تبلیغات خود نام خود را به خاطر آورد و گفت که او در حال کار بر روی یک برنامه سلاح هسته ای است.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان نیز طی چند دقیقه از خبر شهادت شهید فخری زاده در توئیتی با نشان دادن و نوشتن ردپای جدی از رژیم صهیونیستی نوشت: تروریست ها یک دانشمند برجسته ایرانی را کشتند. این بزدلی ، که شواهد جدی از نقش اسرائیل دارد ، ستیزه جویی ستیزه جویان را نشان می دهد.

وی افزود: ایران از جامعه بین المللی به ویژه اتحادیه اروپا می خواهد كه به دو استاندارد بی شرمانه پایان داده و این عمل تروریستی را محكوم كند.

در مصاحبه ای با سردار یدولا جوانی ، معاون سیاسی سپاه پاسداران ، چنین عملی علیه ملت ایران دارای تاریخ جدید و تاریخی است و ما از ابتدای انقلاب در معرض وحشت تروریسم قرار گرفته ایم ، بنابراین می توان گفت جمهوری اسلامی ایران یکی است. قربانیان اصلی تروریسم هستند.

وی در مورد حمایت ایالات متحده و کشورهای اروپایی از گروه های تروریستی گفت: “جالب است که در پشت این قتل ها کشورهایی قرار دارند که ادعای مبارزه با تروریسم را دارند. بیشتر این قتل ها صهیونیست است اما ایالات متحده و کشورهای اروپایی نیز از رژیم صهیونیستی حمایت می کنند. بارها تصدیق شد. آنها با تروریست ها می جنگند ، اما در عمل آنها از تروریست ها حمایت می کنند.

قتل دانشمندان هسته ای ایران

ترور و شهادت محسن فخریزاد ، معاون وزیر و رئیس سازمان تحقیقات و نوآوری های دفاعی (سپند) ، تنها تلاش دشمنان ملت ایران برای جلوگیری از پیشرفت علمی و فناوری ایران نیست. در طول این عملیات ، مجید شهریاری ، مصطفی احمدی روشن ، مسعود علیمحمدی ، داریوش رضای نژاد ، رضا کشکی فرد و محسن فخریزا قبل از سال 2011 در حین عملیات به شهادت رسیدند ، اما در آن زمان فرید رئیس سازمان انرژی اتمی ، فریدون رئیس سازمان انرژی اتمی.

در چند سال گذشته ، با کمک صهیونیست ها ، ایالات متحده ، کشورهای اروپایی و برخی کشورهای مرتجع ، چهار دانشمند هسته ای هنگام کار بر روی یک پروژه ناجوانمردانه و شیطانی برای کشتن دانشمندان هسته ای کشورمان به شهادت رسیده اند. شهیدان علی محمدی ، شهریاری ، احمدی روشن ، رضای نژاد و کشکایی ؛ در این گزارش ، نگاهی اجمالی به این دانشمندان ، شهدای صنعت هسته ای می اندازیم.

شهید مسعود علی محمدی

کشته شدن شهید علی محمدی در انفجار در شهر کیثریه در تهران در تاریخ 13 ژانویه 2010 ، ساعت 7:30 بعد از ظهر رخ داد. در آنچه معروف به جنگ سرد مسعود علی محمدی کشته و دو نفر دیگر زخمی شدند. اندکی بعد از ظهر بمبگذار جلوی موتورسیکلت پارک شده در ورودی منزل وی اصابت کرد.

مسعود علی محمدی ، معروف به پروفسور علی محمدی ، دانشمند ارشد هسته ای ایران ، در 22 سپتامبر 1980 ، در 50 سالگی ، در هنگام ترکیدن بمبی از خانه اش ، در تهران ، ایران به دنیا آمد. کنترل از راه دور کشته می شود و به درجه رفیع شهادت نائل می شود.

وی لیسانس (1985) و فوق لیسانس خود را از دانشگاه شیراز (1988) و دکترای خود را در رشته فیزیک ذرات از دانشگاه صنعتی شریف در سال 1992 دریافت کرد. وی اولین پزشکی در ایران بود که دکترای فیزیک و دکترای فیزیک در ایران دریافت کرد. او ده ها مقاله ISI منتشر کرده است. وی و وحید کریمی پور همچنین اولین دانشجویان دکترا در انستیتوی علوم پایه بودند.

تخصص اصلی آن ذرات بنیادی ، انرژی زیاد و کیهان شناسی است. آنها همچنین از سال 1997 تا 2001 با م theسسه علوم پایه (مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات) همکاری کردند.

در تاریخ 11 دسامبر 2010 ، وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که در دستگیری عامل جنایت موفق شده است. در همین راستا ، برنامه های تلویزیونی فردی به نام “مجید جامعلی فشی” از تلویزیون پخش شد.

در این مصاحبه ، مجید جامعلی فشی نقش خود را در ترور شهید علی محمد تأیید كرد و گفت كه وی آموزش های لازم برای كشته شدن وی را در سفرها به اسرائیل و زیر نظر مأموران موساد دیده است.

وی همچنین در تلویزیون گفت که برای “تعقیب و گریز ، تعقیب و گریز ماشین ، جمع آوری اطلاعات از یک مکان خاص و چسباندن بمب زیر ماشین” در یک پادگان نظامی در نزدیکی بزرگراه تل آویو آماده می شود.

شهید مجید شهریاری

شاهد مجید شهریاری ، دانشمند فرزانه و استاد فیزیک اتمی دانشگاه شهید بهشتی ایران ، یکی دیگر از دانشمندان هسته ای ایرانی است که در نهم آذرماه سال 1389 با همکاری منافقین در یک عملیات تروریستی توسط رژیم صهیونیستی در تهران به شهادت رسید.

شهید مجید شهریاری در سال 1345 در زنجان دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی و متوسطه در زنجان ، لیسانس مهندسی الکترونیک از دانشگاه صنعتی امیر کبیر (1363 – 1368) ، فوق لیسانس مهندسی اتمی از دانشگاه صنعتی شریف (1369 – 1371) و دکترای مهندسی اتم (1379) این شهید عزیز با این دانش تمام تحصیلات خود را در جمهوری اسلامی ایران گذراند.

شهریاری پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه امیرکبیر ، به عنوان عضوی از اعضای هیئت علمی مشغول به کار شد. وی کار خود را در دانشکده مهندسی هسته ای دانشگاه شهید بهشتی با مدرک دانشگاهی در رشته پیمانکاری آغاز کرد.

وی در 17 مه 1983 وضعیت خود را از قرارداد به درجه رسمی آزمایشی تغییر داد و حدود چهار سال پس از تصدی مقام به درجه دانشیاری رسید.

شهید شهریاری در سال 1388 با اجازه هیئت ممیزه به مقام استادی ارتقا یافت. در سطح انجمن ، وی به عنوان ناظر برای 17 استاد و 5 دانشجوی دکتری کار کرده و 21 مقاله ویژه در مجلات پژوهشی منتشر کرده است. وی همچنین در 24 کنفرانس بین المللی در زمینه خود سخنرانی کرده و در این مدت 5 پروژه تحقیقاتی انجام داده است.

شهید شهریاری نماینده دانشگاه شهید بهشتی بوده و از سال 1983 با همکاری سازمان انرژی اتمی فعالیت می کند. وی همچنین عضو انجمن اتمی ایران ، مدیر گروه کاربرد تابش ، عضو شورای آزمایشگاه و فناوری دانشگاه ، عضو کمیته مهندسی فنی شورای امتحانات ، مشاور جمهوری اسلامی ایران در پروژه سسامی و چهار کمیته علمی و آموزش است. او مجری خودش را داشت.

شهید مصطفی احمدی روشن

شهید احمدی روشن یکی دیگر از شهدای اتمی است که در 12 دسامبر 2011 ساعت 8:30 توسط موتورسوار با بمب مغناطیسی در خیابان گل نبی تهران ، میدان کتاب ، کشته شد.

مصطفی احمدی روشن در 17 شهریور 1358 در روستای سنگستان در منطقه همدان متولد شد. وی دوران کودکی خود را در خانواده های فقیر گذراند.

وی در رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه صنعتی شریف فارغ التحصیل شد. شهید احمدی روشن ، حدود 32 ساله ، مقالات علمی زیادی در زمینه پلیمر داشت. در سال 2001 ، هنگام تحصیل در این دانشگاه ، وی در پروژه ساخت غشاهای پلیمری برای جداسازی گاز برای اولین بار در کشور همکاری کرد.

شهید احمدی روشن نیز چندین مقاله ISI به زبان انگلیسی و فارسی داشت و در زمان شهادت وی یکی از دانشجویان نخبه دانشگاه صنعتی شریف بود که مسئولیت گروه بازرگانی سایت هسته ای نطنز را نیز بر عهده داشت.

شهید داریوش رضای نژاد

شهید داریوش رضای نژاد یکی از شاهدان هسته ای کشور در تیراندازی دخترش آرمیتا و همسرش در اول آگوست 2011 توسط سرویس جاسوسی اسرائیل (موساد) است.

شهید داریوش رضای نژاد صبح روز چهارشنبه 29 بهمن ماه سال 1366 در آبدانان ، استان ایلام چشم به جهان گشود. وی در اکتبر 1994 در رشته مهندسی برق ، گرایش انرژی در دانشگاه پذیرفته شد. اگرچه وی در برخی از رشته های مهندسی در دانشگاه های تهران ، اصفهان ، شیراز و دانشگاه های معتبر پذیرفته شده است اما با انتخاب خود وارد دانشگاه صنعتی مالک اشتر اصفهان می شود.

شهید داریوش رضای نژاد علی رغم نبوغ ذاتی اش در کارگاه ها و کارهای آزمایشگاهی ، منحصر به همه نوابغ و مخترعان بود ، همچنین در خواندن ، پذیرش و عملکرد علمی بسیار منظم و کوشا بود. وی در حین تحصیل و کسب تجربه در رشته خود ، در استفاده از رایانه و علوم کامپیوتر مهارت زیادی داشت. او با چنین استعدادهایی توانست به عنوان بهترین دانشجوی دانشگاه خود در هفت ترم فارغ التحصیل شود.

شهید داریوش رضای نژاد ، پس از فارغ التحصیلی ، به عنوان محقق در مراکز تحقیقاتی مهم در سراسر کشور مشغول به کار شد. او استعداد زیادی در زمینه فعالیت داشت و نبوغ و قدرت خود را در خدمت سرزمین مادری خود قرار داد. وی در اولین سال کار خود در سال 1378 در دانشگاه دولتی ارومیه در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی برق پذیرفته شد و در یک دوره کارشناسی ارشد به ادامه تحصیل پرداخت.

چند سال قبل از شهادت ، هنگام انجام تحقیق ، مسئولیت اجرای پروژه های تحقیقاتی متعددی را در دانشگاه های تهران ، شهید بهشتی و حاج نصیرالدین طوسی بر عهده داشت. وی در سن 34 سالگی معاون وزیر انرژی اتمی ایران بود. تخصص اصلی آن مطالعه سیستم کلاهک اتمی است.

شهید رضایی نژاد در سال 1390 در کلیه مراحل آزمون دکتری خود در دانشگاه حاج نصرالدین طوسی پذیرفته شد ، اما فرصت تکمیل این درجه را نداشت و در تاریخ 1 آگوست 2011 توسط سرویس جاسوسی اسرائیل (موساد) به شهادت رسید.

شاهد رضا کشکایی

شهید رضا کشکایی در تاریخ 21 دی ماه سال 1391 ساعت 8:30 صبح همزمان با شهید مصطفی احمدی روشن به شهادت رسید. رضا كشكي فرد به شدت مجروح و به بيمارستان رسالت تهران منتقل شد اما عليرغم تلاش پزشكان ، رضا كاكشي فرد چند ساعت بعد به شهادت رسيد.
صفرعلی براتلو دبیر شورای امنیت منطقه تهران جزئیات این قتل ها را اینگونه توصیف می کند: صهیونیست ها قبل از انتخابات در تلاشند تا میدان را کاهش دهند تا میزان مشارکت آنها کاهش یابد. دشمنان احساس می کردند که تحریم ها و تحریم ها تنها کارساز نخواهد بود ، بنابراین آنها سعی می کردند با این قتل ها موقعیت خود را حفظ کنند و از مشارکت خود در انتخابات بکاهند. “دشمن می خواهد از بی تفاوتی ما سو استفاده کند ، بنابراین مردم باید بیشتر در صحنه باشند.”

همانطور که پیشرفت هسته با هر شهید تسریع می شود

به گفته مه ، پس از برنامه هسته ای ایران و کشورمان به سطح بالایی از آموزش هسته ای دست یافتند و نتوانستند از طریق تحریم ها و تهدیدهای خصمانه از رشد علمی علمی کشور جلوگیری کنند ، کشتار دانشمندان هسته ای را آغاز کرد. آنها فکر می کنند به دلیل همه فشارها و تحریم ها نتوانسته اند مانع پیشرفت و پیشرفت علمی ایران شوند و ارتش و رسانه ها با شهادت دانشمندان هسته ای و نظامی ایران از دستیابی ایران به علم و فناوری روز جلوگیری می کنند. با شهادت انقلاب و بزرگانی چون بهشتی ، مطهری ، رجایی ، شهید کارنی ، سید شیرازی و حاج قاسم سلیمانی ، توسعه و توسعه کشور در همه حوزه ها متوقف نشده است و تجربه هایی در زمینه صنعت هسته ای وجود دارد. کشته شدن دانشمندان اتمی جلوی توسعه و پیشرفت کشور را نمی گیرد اما خون شهدا توسعه و پیشرفت را تسریع می کند.

در همین رابطه سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: ترور این مدیر با استعداد و مستحق اگرچه برای دفاع کشور تلخ و دشوار است اما دشمنان کوردل می دانند راهی که فهری زادها آغاز کردند هرگز متوقف نخواهد شد. گروه های تروریستی و این عاملان نابینا نیز باید آگاه باشند که انتظار می رود انتقام سختی گرفته شود.

وزیر دفاع همچنین گفت: “این عمل حداکثر ناامیدی آنها را نشان می دهد. هنگامی که آنها نتوانند پیشرفت ایران در زمینه دفاع را خنثی کنند ، با توسل به شورای امنیت ، با تحریم ها و محدودیت های مختلف ، همیشه به روش های ناجوانمردانه متوسل می شوند و دانشمندان را می کشند ، و ما فکر می کنیم که این مسیر می تواند مختل شود ، ما به راه خود ادامه خواهیم داد.

علاوه بر این ، رئیس مجلس شورای اسلامی ، محمد بیکر کلیباف ، می گوید: آنها با اهداف استکبارستیزی ، آرمانها و رژیم قاتل صهیونیستی خود مخالفت نخواهند کرد و به موقع پاسخی قاطع و قاطع خواهند داد.

از سوی دیگر ، امیر حسین گازی زادا هاشمی ، معاون اول رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: “كشته شدن دانشمندان و رهبران پژوهشی تاثیری در توسعه و توسعه كشور نخواهد داشت ، این پروژه ها را تسریع می بخشد.” این زمینه های موشکی و هسته ای را تقویت می کند ، زیرا ما هزاران “فخری زاد” داریم که به زور اراده برای انتقام از دشمنان این مرز و بوم و منطقه با قدرت اراده به میدان می آیند تا جای خالی شهید بزرگوار فخری زاده احساس نشود ؛ بنابراین ، برنامه های صنعت هسته ای و موشکی این کشور عقب نخواهد ماند ، بلکه رشد و توسعه هر دو صنعت را تسریع می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا