مجلس

انتقاد از موضع‌گیری‌های فراقانونی دولتی‌ها درباره مجلس

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس علیرضا نظری با اشاره به پیش نویس بودجه مورخ 1400 ، گفت: “اول از همه ، موضوعات و محورهای رئیس جمهور یا معاون اول به مجلس می آیند و پیش نویس بودجه و بودجه را به نمایندگان اصلی مجلس ارائه می دهند. “آنها این کار را کردند ، اما متأسفانه هیچ یک از آنها برای ارائه لایحه بودجه سال آینده در مجلس حاضر نشدند.

در شرایطی که فشار تحریم ها تأثیر عمده ای در معیشت مردم به ویژه افراد فقیر داشت ، انتظار می رفت رئیس جمهور برای ارائه لایحه در پارلمان حاضر شود. “او گفت. اما دلیل عدم حضور در مجلس این است که پروتکل های بهداشتی دنبال می شود ، اگر ما فعالیت های خود را در وضعیت عروق کرونر انجام ندهیم ، چه کسی باید امور مردم را دنبال کند؟”

نماینده مردم خمینی در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به اینکه امسال آخرین سال فعالیت دولت بود ، انتظار می رفت رئیس جمهور لایحه بودجه را در مجلس ارائه دهد و مفاد بودجه را سال آینده اعلام کند. .

انتقاد از نگرش غیرقانونی دولتها نسبت به پارلمان

نظری با اشاره به انتقاد دولت از تصمیمات مجلس ، گفت: “مجلس تاکنون اقدامات مثبتی را برای پاسخگویی به مطالبات مردم و به ویژه برای حل مسائل معیشتی انجام داده است ، اما برخی از مقامات دولتی مواضع غیرقانونی در مورد تصمیمات مجلس اتخاذ کرده اند.” به وضوح تعریف می کند که او باید وظایف خود را به عنوان سرپرست و نظارت بر اجرای قانون انجام دهد.

مقامات نباید از حریم خصوصی و چارچوب قانونی آنها فراتر روند و نیازی به مداخله در مناطقی که مربوط به آنها نیست و باعث تنش عمومی می شود ، نیست. ”

دولت همه چیز را به مذاکره بست

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اظهار نظر برخی دولت ها مبنی بر اینکه مجلس گاهی عجولانه عمل می کند ، گفت: به مدت هفت سال دولت معیشت مردم را رها کرده و درباره همه چیز مذاکره کرده است. مجلس با مشاهده کاهش ارزش پول ملی باید به مسئله معیشت مردم رسیدگی کند و برای مشکلات انباشت مردم راه حل پیدا کند.

“از آغاز دوره جدید ، مجلس شورای اسلامی فوراً تلاش کرده تا برنامه هایی را به دادگاه بیاورد و تصمیماتی اتخاذ کند که تأثیر مثبت آنها را بر زندگی مردم تعیین کند ، اما به جای قدردانی از مجلس ، دولت. تلاش می کنند اقدامات مثبت و مردمی پارلمان را به حاشیه برسانند ، و این اقدامات عجولانه و نابالغ هستند ، آنها این کار را به نظر می رسانند.

نمایندگان سعی می کنند گره ای از زندگی مردم باز کنند

وی تأکید کرد که نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان دادند که می خواهند زندگی مردم را گره بزنند و اینکه آیا این یک طرح است یا یک لایحه اهمیتی ندارد. بهتر است مردم خواستار ارسال آن توسط پارلمان شوند ، اما وقتی دولت نتواند لایحه ای متناسب با شرایط فعلی کشور ارائه دهد و نتواند چنین کاری را انجام دهد ، مجلس باید وارد عمل شود.

نماینده مردم خمینی در مجلس متاسفانه اظهار داشت که برخی از مقامات دولتی می خواستند اقدامات مجلس را سیاه نمایی كنند ، “برداشتن بار مردم مهم است و مهم نیست كه مشكلات مردم حل شود. نام دولت یا مجلس. ”

دیدگاه مجلس یازدهم فراملی است

پیامبر توضیح داد: اساساً دیدگاه مجلس یازدهم فراجناحی و فراجناحی است ، زیرا بیشتر نمایندگان مجلس خود را مدیون انقلاب و نظام هستند. این گروه ها و جناح های سیاسی مختلف نیستند و معتقدند که باید از تمام ظرفیت کشور برای خلاص شدن از مشکلات استفاده شود.

وی یادآور شد: مجلس شورای اسلامی در تلاش است مطالبات مردم را تا آخرین روز خدمت خود پیگیری کند و در صورت لزوم قوانین را تغییر خواهیم داد ، در صورت لزوم قطعاً قوانین جدیدی وضع می شود و از همه مهمتر ، مجلس تلاش می کند تا با تقویت بعد نظارت در این وضعیت نقشی حیاتی دارند.

با بودجه ای خیالی نمی توان برای کشور برنامه ریزی کرد

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی در مورد لایحه بودجه 1400 گفت: دولت بودجه ای را به مجلس ارائه کرد ، به نظر می رسد قسمت قابل توجهی از درآمدهای پیش بینی شده برای سال آینده محقق نمی شود ، بنابراین محقق نمی شود با بودجه ای خیالی می توان برای کشور برنامه ریزی کرد.

نظری تأکید کرد: در لایحه بودجه سال آینده تغییر جدی در پارلمان ایجاد شده و طرح اصلاحات در ساختار بودجه در دستور کار مجلس است و بر این اساس اصلاحاتی در ساختار بودجه انجام می شود.

شرکت های دولتی باید بودجه شفاف داشته باشند

“یکی از محورهای اصلی بودجه مربوط به بودجه شرکت های دولتی و بانک ها است که بیش از دو سوم بودجه کشور را تشکیل می دهند. متأسفانه ، در سال های گذشته آن بخشی از بودجه نبود. در بخش بودجه شرکت های دولتی ، سو استفاده از ارقام نجومی بودجه کشور در حال انجام است و ما امیدواریم که با تلاش یازدهم مجلس ، بودجه شرکت های دولتی.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا