دسته‌بندی نشده

الگو ها در آموزش اتوکد

Autodesk توسط اتوکد در سال 1993 منتشر شد. آموزش ابتدایی اتوکد و اتوکد در رایانه های شخصی مبتنی بر ویندوز آغاز شد و با محصولات اپل سازگار شد.

همانطور که همه ما می دانیم ، اتوکد رایانه ای است که طراحی و توسعه نرم افزار توسعه یافته توسط Autodesk را ادغام می کند. در بسیاری از زمینه ها مانند ساخت و ساز ، تولید ، تحقیق و غیره مورد استفاده قرار می گیرد. بسیاری از جزئیات این برنامه به طور قابل اعتماد در محل کار موجود است. اتوکد به کاربران کمک می کند تا تصاویر دو بعدی و همچنین سه بعدی از یک محصول یا پروژه را ترسیم کنند.

هدف اصلی ما این است که کار خود را به موقع راحت تر و کارآمد تر کنیم. در این راستا ، ما از بسیاری جهات سعی در کاهش پیچیدگی کار خود داریم. مدل سازی در اتوکد یکی از مواردی است که به ما کمک می کند حجم کار خود را کاهش دهیم و در وقت صرفه جویی کنیم.

قبل از شروع یک پروژه جدید آموزش autocad plant 3d ، باید موقعیت های مختلف صفحه مانند واحدها ، اندازه ها ، انواع جانبی ، پشته ها و غیره را تغییر دهیم. انجام تنظیمات هر بار که یک تصویر جدید را شروع می کنید آسان و موثر نیست.

برای غلبه بر این کار می توانید از الگوها در اتوکد با تمام تنظیماتی که می خواهید در یک پروژه خاص بدست آورید استفاده کنید. هنگامی که این الگوی طراحی را با تمام تنظیمات سفارشی خود تنظیم کردید ، می توانید آن را ذخیره کرده و در هر زمان از آن برای نقاشی های خود استفاده کنید. الگوها با پسوند DWT ذخیره می شوند و بعد از اینکه کار خود را در یک پرونده الگو ذخیره می کنید ، با پسوند DWG ذخیره می شوند.

امروز ما در مورد ایجاد تنظیمات سفارشی خود و ذخیره آن به عنوان یک پرونده الگو بحث خواهیم کرد.

نحوه ایجاد الگو در اتوکد
در اینجا مراحل مختلف ایجاد الگو در اتوکد آورده شده است:

مرحله 1: اولین مرحله در ایجاد یک الگوی سفارشی این است که نرم افزار اتوکد را باز کنید و گزینه جدید ترسیم را مانند تصویر زیر انتخاب کنید. این برای انواع مختلف نرم افزار اتوکد مانند مکانیکی ، MEP ، الکتریکی و غیره یکسان است.

الگوها در اتوکد 1
مرحله 2: پس از انتخاب گزینه نقاشی ، صفحه دیگری که الگوهای ذخیره شده مختلف را نشان می دهد ، روی صفحه باز می شود. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، از میان فایلهای مختلف ارائه شده ، قالب acad را انتخاب کرده و Open را کلیک کنید. این جایی است که الگوهای رزرو شده ما واقع شده است. پس از ذخیره الگوی سفارشی خود می توانید آن را از همین مکان باز کنید.
مرحله 3: بعد ، یک صفحه طراحی جدید در نرم افزار شما باز می شود. این الگویی است که می توانید تنظیمات دلخواه خود را در آن پیکربندی کنید. تنظیماتی را که می خواهید پروژه شما داشته باشد تغییر دهید. شما می توانید تنظیمات یا تنظیمات را در نقاشی تنظیم کنید ، می توانید بلوک عنوان را ویرایش کنید ، عناصر را به نقاشی حذف یا اضافه کنید ، سبک ابعاد را به روز کنید و غیره پس از به روزرسانی تمام تنظیمات ، باید پرونده الگو را ذخیره کنید.

الگوها در اتوکد 3
مرحله 4: برای ذخیره الگوها در اتوکد باید بر روی نماد “A” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. سپس گزینه Save As Option را کلیک کرده و یک نسخه از نقاشی را به عنوان الگوی نقاشی ذخیره کنید. تصویر بالا را برای مرجع خود بررسی کنید.

الگوها در اتوکد 4
مرحله 5: هنگام ذخیره فایل الگو ، پسوند .dwt را از فهرست کشویی انتخاب کنید. می توانید بسیاری از برنامه های افزودنی دیگر از جمله ‘.dwg’ را در لیست کشویی مشاهده کنید. همانطور که می دانید .dwt پسوند پرونده برای ترسیم الگوها است.

TiA 5
مرحله 6: پس از انتخاب برنامه افزودنی ، پرونده خود را نام ببرید. می توانید هر اسمی که دوست دارید بگذارید. سپس الگو را مانند تصویر بالا ذخیره کنید.

TiA 6
مرحله 7: وقتی روی دکمه ذخیره کلیک می کنید جعبه محاوره ای باز می شود. با این کار می توانید توضیحی به الگوی خود اضافه کنید. در گزینه الگو ، کادر گفتگو توضیح مختصری از تنظیماتی را که به الگو اضافه کرده اید ، همانطور که در تصویر بالا شرح داده شده است ، اضافه می کند. به شما کمک می کند قبل از انجام هر پروژه ، هر الگویی را در اتوکد مرور کنید.

TiA 7
مرحله 8: پس از ذخیره الگوها در اتوکد ، در پوشه الگوها در دسترس خواهد بود و با باز کردن یک نقاشی جدید می توانید الگوی جدید خود را انتخاب کنید. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، الگوی شما در انتهای لیست دیگری از الگوها نشان داده می شود. الگوی خود را انتخاب کنید و روی Open کلیک کنید تا با استفاده از الگوی سفارشی خود شروع به طراحی کنید.
مرحله 9: پس از باز کردن الگوی خود می توانید آنچه را می خواهید در فایل الگو ترسیم کنید. و پس از اتمام کار می توانید آن را با استفاده از پسوند .dwg ذخیره کنید. بنابراین به جای الگو به عنوان یک فایل رسم acad ذخیره می شود. همانطور که در تصویر بالا نشان داده شده است ، بر روی Save as در پنجره گفتگو کلیک کنید. پسوند .dwg را از لیست کشویی انتخاب کرده و Save را کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا