خراسان جنوبی

الکترونیکی شدن انتخابات ۱۴۰۰ به دلیل شیوع کرونا

براساس گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس ، جمال عرف ظهر شنبه در حاشیه تکریم و معارفه استانداران خراسان جنوبی با بیان اینکه همه مقدمات لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 فراهم شده است اظهار داشت: ستاد انتخابات ریاست جمهوری از یازدهم اسفند فعال می شود.

معاون وزیر کشور با تأکید بر اینکه یکی از موضوعاتی که در شرایط فعلی با آن روبرو هستیم بحث ویروس است ، گفت: اگر تا انتخابات 1400 همچنان با این ویروس روبرو شویم از تجربیات کشورهایی مانند کره جنوبی و روسیه.” اینکه مردم با خیال راحت در انتخابات شرکت کنند.

اورف در پاسخ به این سوال که آیا امکان انتخابات الکترونیکی ریاست جمهوری وجود دارد ، ادامه داد: ما در این زمینه با شورای نگهبان رایزنی می کنیم و موضوع در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه در این هفته جلسه ای درباره انتخابات الکترونیکی داریم ، گفت: البته به دلیل شیوع ویروس ، امکان الکترونیکی بودن انتخابات ریاست جمهوری 1400 وجود دارد.

معاون سیاسی وزیر کشور یادآور شد: هنوز هیچ قانون جدیدی برای انتخابات ریاست جمهوری اعلام نشده است و تا زمان اعلام قانون جدید ، قانون قبلی ملاک عمل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا