مجلس

اقتصاد کشور باید مقاوم سازی شود

علی اکبر کریمی در گفتگو با پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، در پاسخ به گزارش های یک سایت خبری آمریکایی مبنی بر اینکه دولت ترامپ قصد دارد مجموعه ای از تحریم های جدید علیه ایران را با هماهنگی رژیم صهیونیستی و چند کشور عربی اعمال کند ، گفت: معلوم شد که در قلمرو تحریم ها ، علیه جمهوری اسلامی ایران خصمانه و نفرت ورزیده است.

وی خاطرنشان کرد: تجربه سال های اخیر نشان می دهد فشارها و تحریم ها علیه جمهوری اسلامی ایران راه به جایی نخواهد برد و اگر اقدامات دیگری علیه کشور ما مانند اقدامات قبلی انجام دهند ، راه به جایی نخواهند برد و نتیجه ای نخواهند داشت.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم توجه به قدرت داخلی اظهار داشت: قطعاً ما در مقاومت در برابر توطئه ها ، فشارها و توطئه های ایالات متحده و دیگر دشمنان ملت ایران و اینکه مهمترین حوزه در این زمینه که می توانیم انجام دهیم تقویت اقتصاد و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی است.

کریمی با بیان اینکه مهمترین رکن سیاست های اقتصاد مقاومتی تکیه بر توانمندی های داخلی است ، گفت: توانایی های گسترده ای در اقتصاد ایران وجود دارد که می تواند بهترین دفاع ما در برابر فشارها و مشکلات ایجاد شده توسط دشمنان باشد که با اقتصاد کشور ما روبرو شوید. ”

وی تأکید کرد: علاوه بر این برای تقویت معیشت مردم و حل مشکلات ساختاری اقتصاد باید توجه ویژه ای به سیاست های اقتصاد مقاومتی داشت زیرا این سیاست ها می تواند بسیار آموزنده و تعیین کننده باشد.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: ما نباید به بیرون اعتماد کنیم و اعتماد به وعده های کشورهای غربی راه به جایی نخواهد برد زیرا غربی ها نشان داده اند که وعده هایشان خالی است و وضعیت کشور را به هم پیوند می دهد برای امور خارجی قطعاً به ضرر ما است.

کریمی گفت: متأسفانه در سال های اخیر کشور و دستاوردهای پوچ آن را به حالت تعلیق درآوردیم و جز سوزاندن فرصت ها نتیجه دیگری برای ما نداشته است و در شرایط فعلی فقط باید به تقویت اقتصاد خود توجه کنیم. .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا