مجلس

اعمال تحریم های سخت علیه ایران، شکست خورده است

به گزارش اسلام آباد پرس، بعدازظهر امروز یکشنبه (۱۱ آبان ماه)، لوان جاگاریان سفیر روسیه در تهران با امیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه دیدار و گفت‌وگو کرد.

در ابتدای این دیدار قاضی‌زاده هاشمی با اشاره به روابط راهبردی دو کشور گفت: ارتباطات تاریخی و روابط راهبردی میان جمهوری اسلامی ایران و روسیه فرصت‌های مناسبی را برای توسعه مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امنیتی فی مابین فراهم کرده است.

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه، دیپلماسی پارلمانی را برای تحکیم مراودات فیمابین با اهمیت خواند و افزود: مجلس شورای اسلامی و گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و روسیه از هرگونه اقدامی در راستای گسترش ارتباطات با روسیه استقبال و حمایت می‌کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعمال تحریم های آمریکا علیه ایران و روسیه را یک سیاست ناموفق خواند و اظهار داشت: سیاست نگاه به شرق جمهوری اسلامی ایران و توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری در بخش های انرژی و کشاورزی می تواند منجر به روابط دوستانه گردد و به تقویت مواضع دو کشور در صحنه جهانی کمک کند.

قاضی زاده هاشمی با تأکید بر اجرای توافق نامه های امضا شده بین کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور در اسرع وقت اظهار داشت: با توجه به رفع تحریم های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران ، توانایی های زیادی در بخشهای نظامی و دفاعی وجود دارد که در کشور ما می تواند موجب ثبات و امنیت پایدار در منطقه باشد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان بر تسهیل روابط تجاری بازرگانان دو کشور ، تبادل تجربیات در مبارزه با ویروس و همکاری بانکی بین دو کشور تأکید کرد.


سفیر روسیه در تهران: روسیه در دوره های مختلف با جمهوری اسلامی ایران بوده است


در ادامه این دیدار ، لوان جاگاریان ، سفیر روسیه در تهران با ابراز خشنودی از روند رو به رشد روابط دو کشور در زمینه های مختلف اظهار داشت: روابط دوستانه همیشه در چارچوب منافع مشترک و بر اساس احترام متقابل روسیه و جمهوری اسلامی ایران بوده است و رایزنی ها و گفتگوهای پارلمانی و مداوم نشان از عزم مقامات دو کشور برای توسعه همکاری های سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی بین آنها دارد.

سفیر روسیه در تهران با اشاره به توافق برجام گفت: روسیه در مقاطع مختلف همواره از جمله در برجام در کنار جمهوری اسلامی ایران بوده است و اخیراً نیز از لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران در شورای امنیت سازمان ملل حمایت کرد.

جاگاریان در پایان بر توسعه همکاری‌ها و سرمایه گذاری‌های مشترک و رفع موانع احتمالی با حمایت پارلمان روسیه و ایران تأکید کرد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا