سیاست خارجی

اظهارات خطیب زاده در واکنش به بیانیه انگلیس، آلمان و فرانسه در خصوص همکاری های ایران با آژانس بین المللی انرژی هسته‌ای

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به اظهارات سه کشور اروپایی انگلیس ، آلمان و فرانسه در مورد همکاری جمهوری اسلامی ایران با آژانس بین المللی انرژی اتمی ، این مواضع غیرمسئول را محکوم کرد و گفت: “انتظار می رود بگذارید سه کشور اروپایی به جای پیش بینی های سیاسی عمل کنند. ” ، با رعایت کامل تعهدات خود مطابق با برجام و مصوبات کمیسیون مشترک عمل کرده و به اجرای کامل برجام بازگردید.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: فعالیت های مسالمت آمیز هسته های هسته ای جمهوری اسلامی ایران کاملاً در چارچوب قوانین بین المللی است و کاملاً قانونی و قانونی است و مطابق با حقوق مسلم ذاتی انجام می شود. کشورها “.

خطیب زاده افزود: با خروج ایالات متحده از برجام و اعمال مجدد تحریم ها و تعهد اروپا به منافع اقتصادی ایران از لغو تحریم های انجام شده در شورای امنیت سازمان ملل ، جمهوری اسلامی ایران اقدامات هسته ای را مطابق با مواد 26 و 36 شورای امنیت سازمان ملل انجام داده است. این مطابق با برجام است و همیشه تأکید کرده است که اگر طرف های مخالف برجام را به طور کامل اجرا کنند ، قابل بازگشت خواهند بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا