قم

استفاده از پتانسیل های قرارداد چین با ایران برای سرمایه گذاری در استان قم

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، امیرآبادی فراهانی روز پنجشنبه  در جلسه شورای استان در زمینه معادن که در اتاق جلسات استاندار قم برگزار شد ، وی با اشاره به اینکه گروه دوستی بین ایران و چین در زمان لاریجانی تشکیل شد و می توان از این پتانسیل برای سرمایه گذاری در استان قم استفاده کرد ، گفت: قرارداد بین چین و ایران ج 25 سال بسته بود و این قرارداد اکنون توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و طبق تحقیقات ، سفیر آن کشور علاقه زیادی به سفر به استان قم نشان داده است.

یکی از اعضای هیئت رئیسه شورای مشورتی اسلامی با اشاره به اینکه آقای لاریجانی کمیته های تخصصی برای بررسی این توافق نامه تشکیل داده است ، گفت: ما به عنوان نمایندگان مردم قم در مجلس منتظر هرگونه پیشنهاد و پروژه از سوی مسئولان استانی هستیم تا از این فرصت برای استان قم استفاده کنیم.

وی افزود: استانداری ، سازمان سکوت و سازمان برنامه ریزی دولت و استان باید به طور جدی به این موضوع رسیدگی کنند و نوع سرمایه گذاری در قم را مشخص کنند ، زیرا ما باید از این فرصت برای توسعه استان استفاده کنیم.

امیرآبادی ، در مورد طولانی شدن مشکلات معدن در استان گفت: “ما هنگام بحث در مورد معادن و اکتشاف آنها با افراط روبرو می شویم ، در حالی که می توان از این ثروت استفاده کرد و تحریم ها باید برای مسئولان روشن کنند که نباید به نفت اعتماد کنیم. “.

وی گفت: “ما باید صادرات مواد اولیه را متوقف كنیم و مواد معدنی باید ارزش افزوده داشته باشند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا