دولت

احداث بیش از ٣٨ هزار واحد قابل سکونت برای مردم زلزله زده در کرمانشاه

به گزارش پایگاه خبری اطلاع رسانی اسلام آباد پرس، سید سلمان سامانی ، معاون هماهنگ کننده وزارت کشور ، با اشاره به آخرین وضعیت اقدامات انجام شده برای بازسازی و نوسازی منطقه زلزله زده در کرمانشاه گفت: در 41 سالگی از 06 خانه تخریب شده ، 38،744 مورد احداث و مورد استفاده قرار گرفته است. اجرای 2414 واحد باقیمانده نیز در دست ساخت است و پیشرفت واقعی 94٪ است.

وی در ادامه افزود: علاوه بر این ، کلیه واحدهای نگهداری شامل 67 هزار و 548 واحد تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

سخنگوی وزارت کشور با بیان اینکه در زمینه بازسازی واحدهای دامی در منطقه زلزله زده 12 هزار و 952 واحد مدرن به اتمام رسیده و به بهره برداری رسیده است ، افزود: 9 هزار و 900 واحد تجاری ، صنعتی و خدماتی در مناطق مصیبت زده به پایان رسیده است.

سامانی گفت که در هزارمین روز زلزله نوامبر 1996 ، 1000 کلاس درس به بهره برداری رسید. وی گفت: از 247 سرویس بهداشتی و درمانی آسیب دیده ، 240 واحد ساخته شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

معاون هماهنگ کننده وزارت کشور یادآور شد: در جریان بازسازی و نوسازی منطقه آسیب دیده 1100 کارگر به عنوان 540 پیمانکار کار می کردند و 220 مهندس نظارت مسئولیت نظارت بر روند ساخت را بر عهده داشتند.

سامانی تأکید کرد: پدیده مهاجرت معکوس به روستاهای منطقه فاجعه همزمان با بازسازی و نوسازی واحدهای مسکونی و زیرساخت ها شکل گرفت.

وی با اشاره به اینکه وزیر کشور شخصاً مدیریت و نظارت بر مسائل مربوط به بازسازی زلزله کرمانشاه از زمان وقوع زلزله را بر عهده داشته است ، خاطرنشان کرد: در شهرها و روستاهای مناطق زلزله زده زندگی به حالت عادی برگشته و عملیات عادی از سر گرفته شده است. رونق دارد

سخنگوی وزارت کشور یادآور شد: “در این راستا ، ما تقاضا داریم با توجه به مشکلات اقتصادی قربانیان زلزله و اقدامات پیگیری گسترده بانک مرکزی و وزارت صنعت ، معدن و تجارت و به تعویق انداختن پرداخت تسهیلات مربوطه به مدت یک سال. طبق دستور رئیس جمهور ، این مشکل به نتیجه می رسد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا