دسته‌بندی نشده

آموزش لایت روم برای 15 ترفند برتر فتوشاپ برای عکاسی عروسی

با بالارفتن مهارت های عکاسی عروسی ، به دنبال ترفندها و ترفندهای فتوشاپ برای بهبود عکس های خود می گردید. وقتی شروع به دیدن عکاسان می کنید ، می فهمید که تصاویر آنها مستقیم از دوربین نیست. پس از پردازش نقش اصلی در نحوه نمایش تصاویر آنها. ممکن است کارهای ظریف یا سنگینی روی این تصاویر وجود داشته باشد. از این رو هست که اهمیت آموزش لایت روم برای شما مشخص شده و روز به روز اگر در حرفه عکاسی مشغول به فعالیت باشید به آن بیشتر میپردازید.

اگر عاشق فتوشاپ هستید ، احتمالاً بسیاری از ترفندهای مورد علاقه Adobe Photoshop را در هنگام ویرایش در زرادخانه خود دارید. شاید از آن برای روتوش یا تنظیم تصاویر استفاده کنید. شاید شما از آن برای برخی از طراحی های گرافیکی سبک استفاده کنید. با این وجود از آن استفاده می کنید ، می دانید که فتوشاپ یک نرم افزار قدرتمند و در عین حال بصری است که می تواند به شما کمک کند از عکس های خود بیشترین بهره را ببرید. بنابراین اگر احساس می کنید این قسمت اساسی در روند ویرایش فتوشاپ شماست ، برای شروع به نکات زیر مراجعه کنید یا چند ترفند دیگر فتوشاپ را برای جعبه ابزار خود انتخاب کنید!

فتوشاپ چیست و چگونه می توان آن را تهیه کرد؟
به زبان ساده ، فتوشاپ نرم افزار ویرایش تصویر ، ایجاد تصویر و طراحی گرافیک Adobe است.

فتوشاپ ویژگی های ویرایش مبتنی بر پیکسل و همچنین گرافیک برداری را فراهم می کند. از سیستم ویرایش لایه ای استفاده می کند. از لایه ها می توان به عنوان ماسک یا فیلتر استفاده کرد و رنگ اصلی را تغییر داد. می توانید سایه ها و جلوه های دیگر را به لایه ها اضافه کنید. فتوشاپ شامل ویژگی های اتوماسیون به نام عملیات برای کاهش نیاز به کارهای تکراری است.

اگر از فتوشاپ استفاده می کنید ، در اشتراک Creative Cloud شرکت می کنید و تمام به روزرسانی های عالی را دریافت می کنید ، یا اینکه آن را به عنوان فریلنسر خریداری می کنید. اگر هنوز مشترک نیستید ، می توانید اشتراک ها را در اینجا مشاهده کنید. بهترین قسمت این است که Adobe قبل از پرداخت هزینه اشتراک ، یک دوره آزمایشی 7 روزه رایگان در فتوشاپ به شما می دهد.

15 ترفند فتوشاپ برای عکاسی عروسی
اکنون که فتوشاپ آماده کار است ، بیایید برخی از ترفندهای فتوشاپ را برای ویرایش عکس های عروسی (و همه موارد دیگر) یاد بگیریم. این نکات و ترفندها به شما کمک می کند شگفت انگیزترین عکس های عروسی را ایجاد کنید که امیدوارم کار شما نیز راحت تر شود.

1. برش برای بهبود ترکیب
15 عکس برتر فتوشاپ برای عکاسی عروسی
تصویر به عنوان مثال فقط توسط مشتری ShootDotEdit @ lovebyjoemac
Cutting یک ترفند فتوشاپ بسیار ساده است و در روند ویرایش تصویر بی اهمیت به نظر می رسد. با این حال ، این یک دنیا تفاوت در بهبود ترکیب تصویر ایجاد می کند. برای برش در فتوشاپ باید این مراحل را دنبال کنید.

ابزار را از جعبه ابزار انتخاب کنید. با کلیک روی منوی کشویی نسبت ابعاد مورد نظر را انتخاب کنید. از نسبت نامحدود ، اصلی یا هر یک از گزینه های از پیش تعریف شده انتخاب کنید. همچنین می توانید ابعاد دلخواه خود را در قسمت های متن کنار منو وارد کنید.

گوشه ها یا لبه های عکس را بکشید تا به محصول دلخواه برسید. Enter را فشار دهید یا روی نماد علامت تیک کلیک کنید تا برش تمام شود.

2. ماسک های لایه را در سایر لایه های مطابق تکرار کنید
از این ترفند فتوشاپ برای صرفه جویی در وقت استفاده کنید ، مانند زمانی که به یک کپی از ماسک از یک لایه به لایه مطابق دیگر نیاز دارید. روش دیگر ، هنگام استفاده از ابزار برس برای ایجاد ماسک ، از آن استفاده کنید. به سادگی کلید Option را در کلید Mac یا CTRL نگه دارید. روی ماسک لایه کلیک کنید و آن را به لایه تنظیم مناسب بکشید. با این کار یک کپی از ماسک لایه ایجاد می شود بدون اینکه مجبور شوید دوباره آن را انجام دهید.

لایه های حالت مخلوط را اضافه کنید
روی هم قرار دادن لایه های رنگهای ثابت با استفاده از حالت های ترکیبی می تواند تصویر را کاملا تغییر دهد. این تصویری را که در معرض ضعیف ، بی روح یا فاقد پویایی است ، به شدت افزایش می دهد. شما می توانید یک لایه اشباع شده اضافه کنید ، گرما را افزایش دهید و تأکید کنید.

برای اضافه کردن اشباع:

برای یک لایه جدید Command / CTRL + Shift + N را فشار دهید. لایه را با رنگ سیاه پر کنید
حالت ترکیب را برای سوزاندن رنگ تنظیم کنید
درصد پر شدن را به 15٪ کاهش دهید
برای افزودن حرارت به یک تصویر:

یک لایه جدید اضافه کنید و آن را با نارنجی پر کنید
دوباره حالت ترکیب را تنظیم کنید تا رنگ سوزانده شود
پر کردن را روی 15٪ تنظیم کنید
مقداری رنگ به موارد برجسته اضافه کنید:

یک لایه جدید اضافه کنید ، آن را با رنگ آبی پر کنید.
حالت ترکیبی را روی Dodge color تنظیم کنید.
پر کردن را روی 10٪ تنظیم کنید.
4. با فیلتر دوربین خام اسپری کنید
این تابعی از فیلتر Camera Raw است. این معمولاً هنگام وارد کردن تصاویر RAW از یک دوربین به فتوشاپ برای پردازش استفاده می شود. این عملکرد اشباع انتخابی به تصویر اضافه می کند.

برای دسترسی به آن ، روی صفحه کلید Command / CTRL + Shift + A را فشار دهید. یا به Filter> Camera Raw Filter در فهرست اصلی بروید. این یک پنجره جدید را باز می کند. در گوشه پایین سمت چپ یک کنترل نشانگر به نام Dehaze مشاهده خواهید کرد. این یکی از ترفندهای موردعلاقه ما در فتوشاپ است زیرا داهاز کنتراست و اشباع را بدون این که زیاد از حد بگذارد اضافه می کند.

5. روشنایی و کنتراست را تغییر دهید

نمونه عکس فقط توسط مشتری ShootDotEditstudio_n_photography
برای افزایش پویایی از یک لایه تنظیم روشنایی / کنتراست استفاده کنید. یا تعریف تصویر را بهبود ببخشید. برای روشن یا تاریک کردن تصویر از آن استفاده کنید. برای استفاده از این لایه همسان ، روی نماد پایین پانل لایه ها کلیک کنید. این بدان معنی است – یک پرکننده یا مطابقت جدید ایجاد کنید. سپس Brightness / Contrast را از لیست کشویی انتخاب کنید.

تصویر اصلی را می توان با استفاده از لایه های تنظیم ذخیره کرد. می توانید s را تغییر دهید

با تنظیم لغزنده ها ، لایه بندی تنظیمات را در پنجره Properties انجام دهید.

6. با یک تفاوت لایه تنظیمات منحنی ها را اضافه کنید
در تنظیم منحنی ها ، نقاط را روی خط منحنی تنظیم می کنید تا دامنه زاویه تصویر را تحت تأثیر قرار دهد. منحنی S شکل یک نیشگون گرفتن و کشیدن کلاسیک تونال است. این باعث افزایش کنتراست و اشباع رنگ می شود. برای انجام این کار متفاوت ، یک لایه تنظیم منحنی اضافه کنید. حالت ترکیب را به Soft Light تغییر دهید و Fill را تقریباً به 55٪ کاهش دهید. این امر باعث افزایش مشابه رنگ و کنتراست می شود. ما قول می دهیم وقتی این فوت و فن فوتوشاپ را امتحان می کنید دوست خواهید داشت!

7. طفره رفتن و سوختن
یک لایه جداگانه ایجاد کنید ، حالت ترکیب را به Overlay تغییر دهید. اکنون ، لایه را با 50٪ خاکستری پر کنید. نام این لایه را “Dodge and Burn” بگذارید. ابزارهای Dodge و Burn روش اصلی شما در ایجاد نور یا تیره شدن مناطق انتخاب شده برای تصویر است. دوج برای روشن کردن یک منطقه و ابزار Burn برای تاریک کردن یک منطقه است. از قلم موی نرم استفاده کنید و میزان نوردهی را بین 6-12٪ تنظیم کنید تا در مناطقی که نمی خواهید تحت تأثیر Dodge یا Burn Layer قرار بگیرید ، رنگ آمیزی شود.

8. لایه های COMPS
ویژگی Layer Comps در فتوشاپ یکی از پیچیده ترین ترفندهای فتوشاپ است. این یک راهنمای مفید برای مقایسه قبل و بعد است. این پنج مرحله از مستقیم خارج از دوربین تا تصویر نهایی دارد. Adobe توضیحات بسیار مفصلی درباره نحوه کار در اینجا دارد!

9. STAMP VISIBLE
اگر زیاد از لایه ها استفاده می کنید (و ممکن است عکاس این کار را انجام دهد زیرا این یک روش عالی برای کنترل ویرایش تصویر بدون تأثیر بر تصویر اصلی است). Stamp Visible را امتحان کنید. وقتی از Cmd + Shift + Alt + E برای Mac یا Ctrl + Alt + Shift + E در رایانه استفاده می کنید ، همه لایه ها را در یک فایل فتوشاپ نگه می دارد و یک کپی ادغام شده در بالای آنها ایجاد می کند.

10. PLACE COMAND
شما می توانید دستور ‘place’ را در زیر File> Place پیدا کنید. می توانید از این عملکرد برای وارد کردن خودکار تصویر به عنوان یک شی هوشمند استفاده کنید. این برای تغییر اندازه تصویر بدون هیچ گونه تخریبی عالی است.

11. ابزار وصله
اگر از ابزار Patch استفاده نکرده اید ، یک ترفند شگفت انگیز فتوشاپ را که عمدتا برای تنظیم دقیق استفاده می شود ، از دست می دهید. این تابعی از ابزار Healing Brush Tools در فتوشاپ است. اکنون می توانید با استفاده از ابزار Patch مواردی را که می خواهید از تصویر حذف شوند انتخاب کنید و با استفاده از Content-Aware در یک لایه خالی جدید پر کنید. می توانید Adaption را روی Loose تنظیم کنید. حتماً Sample All Layers را انتخاب کنید. در اینجا توضیحات مفصل تری آورده شده است.

12. CMD / CTRL + T = انتقال
اگر شما روی بسیاری از تصاویر در یک سند کار می کنید ، این یک ترفند عالی برای فتوشاپ برای تغییر اندازه است. بر روی هر عنصر در قاب خود کلیک کنید و از CMD / CTRL T استفاده کنید. این گوشه قابل جمع شدن روی تصویر را نشان می دهد و می توانید با کشیدن یا گسترش گوشه ها ، اندازه را تنظیم کنید.
Pro Trick: با استفاده از دستور Place می توانید تصاویر را در یک سند وارد کنید. این بدان معنی است که تصاویر به اشیا هوشمند تبدیل می شوند. با این کار اطمینان حاصل خواهید کرد که وضوح تصویر هنگام تغییر شکل سند تحت تأثیر قرار نمی گیرد.

13. ابزار WARP
ابزار Warp برای تنظیم دقیق عنصر یک تصویر بسیار عالی است ، اگر می خواهید چیزی را در داخل تصویر یا تصویر به طور کلی کشیده یا کاهش دهید. این کار مخصوصاً اگر روی کامپوزیت کار می کنید کارایی دارد
ابتدا همه را انتخاب کنید (CTRL / CMD A) تا تصویر کامل انتخاب شود
قابل اعتماد و متخصص:
-> پرونده
-> تغییر شکل دهید
-> تار
سپس تصویر را با استفاده از گوشه های قابل کشیدن که در منطقه انتخاب شده شما نشان داده می شوند ، تنظیم کنید.

14. برای ایجاد کانون از یک ویگنت استفاده کنید

تصویر به عنوان مثال فقط توسط مشتری ShootDotEditjimmybuiphotography
Vignettes یکی از قدیمی ترین ترفندهای فتوشاپ – یا حتی ترفندهای ویرایش – است که توسط عکاسان استفاده می شود ، اما هرگز از مد نمی افتد! با ایجاد یک شکلک ، چشم بیننده را به سمت داخل تصویر و دور از محیط آن می کشید. این باعث افزایش تمرکز روی موضوع می شود. همچنین می توانید از یک ویکت با تنظیمات Curves برای تقویت جلوه نوستالژیک استفاده کنید.

15. افتتاح پنجره دوم برای همان سند
این ترفند فتوشاپ خیلی سریعتر شما را به حرکت وا می دارد! در حین رتوش تصاویر برای از بین بردن گرد و غبار و لکه ها ، ممکن است لازم باشد بزرگنمایی کنید. برای دیدن نحوه مشاهده تصویر باید بزرگنمایی کنید و سپس مجدداً بزرگنمایی کنید. در عوض ، می توانید پنجره دوم را برای همان سند باز کنید. می توانید پنجره دیگری را از طریق Window> Arrange> New for new_filename.PSD باز کنید. به خاطر داشته باشید که باید آن را در 25٪ نگه دارید (یا متناسب با پنجره).

مسیرهای عکاسی برای عکسبرداری عروسی: بسته بندی کنید
امیدواریم ترفندهای Adobe Photoshop به شما در بهبود مهارت های ویرایش کمک کند. ما می دانیم که ترفندهای بیشتری وجود دارد که می توانید در فتوشاپ استفاده کنید. اما ما به شما اطمینان می دهیم که نکات ما برای شروع کافی است و حتی ممکن است مهارت های موجود را بهبود ببخشید!

در حالی که فتوشاپ برای ویرایش عکس فوق العاده است ، اما محدودیت های خود را دارد. این بهترین حالت برای تنظیم دقیق تصاویر ، یافتن سبک خلاقانه ، صدا و لمس های نهایی است. اما برای کارهای اسب کار مربوط به پس از تولید ، ShootDotEdit را در نظر بگیرید. ما همه کارهایی را که نمی خواهید انجام دهید ، از جمله لغو کار ، انجام می دهیم. بله ، ما پیشنهاد می دهیم ما را بررسی کنید و ببینید همه چه چیزی را غرق در بازی می کنند!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا