دسته‌بندی نشده

آموزش لایت روم برای 15 ترفند برتر فتوشاپ برای عکاسی عروسی

با بالارفتن مهارت های عکاسی عروسی با آموزش لایت روم، به دنبال ترفندها و ترفندهای فتوشاپ و کار با لایت روم برای بهبود عکس های خود می گردید. وقتی شروع به دیدن عکاسان می کنید که از آموزش لایت روم استفاده می کنند ، می فهمید که تصاویر آنها مستقیم از دوربین نیست. پس از پردازش نقش اصلی در نحوه نمایش تصاویر آنها. ممکن است کارهای ظریف یا سنگینی روی این تصاویر وجود داشته باشد که پس از آموزش لایت روم انجام می شود. از این رو هست که اهمیت آموزش لایت روم و استفاده از دوره های آموزش لایت روم با هدف افزایش مهارت کار با نرم افزار لایت روم برای شما مشخص شده و روز به روز اگر در حرفه عکاسی مشغول به فعالیت باشید به یادگیری لایت روم و استفاده از آموزش لایت روم بیشتر میپردازید.

اگر عاشق فتوشاپ هستید ، احتمالاً بسیاری از ترفندهای مورد علاقه Adobe Photoshop را در هنگام ویرایش از طریق آموزش لایت روم یاد گرفته اید. شاید از آن برای روتوش یا تنظیم تصاویر استفاده کنید. شاید شما از آن برای برخی از طراحی های گرافیکی سبک استفاده کنید. با این وجود در آموزش light room از آن استفاده می کنید ، می دانید که فتوشاپ یک نرم افزار قدرتمند و در عین حال بصری است که می تواند به شما کمک کند از عکس های خود بیشترین بهره را ببرید. بنابراین اگر احساس می کنید این قسمت اساسی در روند ویرایش فتوشاپ شماست ، برای شروع به نکات زیر مراجعه کنید یا چند ترفند دیگر فتوشاپ را برای جعبه ابزار خود انتخاب کنید!

در ابتدای دوره آموزش لایت روم بپردازیم به اینکه فتوشاپ چیست و چگونه می توان آن و آموزش لایت روم در آن را تهیه کرد؟
به زبان ساده ، فتوشاپ نرم افزار ویرایش تصویر ، ایجاد تصویر و طراحی گرافیک Adobe است.

فتوشاپ ویژگی های ویرایش مبتنی بر پیکسل و همچنین گرافیک برداری را فراهم می کند. از سیستم ویرایش لایه ای استفاده می کند. از لایه ها می توان به عنوان ماسک یا فیلتر استفاده کرد و رنگ اصلی را تغییر داد. می توانید سایه ها و جلوه های دیگر را به لایه ها اضافه کنید و آموزش لایت روم را در کنار آن مشاهده کنید. فتوشاپ شامل ویژگی های اتوماسیون به نام عملیات برای کاهش نیاز به کارهای تکراری است.

اگر از فتوشاپ استفاده می کنید ، در اشتراک Creative Cloud شرکت می کنید و تمام به روزرسانی های عالی را دریافت می کنید ، یا اینکه آن را به عنوان فریلنسر خریداری می کنید. اگر هنوز مشترک نیستید و آموزش لایت روم را هم تهیه نکرده اید ، می توانید اشتراک ها را در اینجا مشاهده کنید. بهترین قسمت این است که Adobe قبل از پرداخت هزینه اشتراک ، یک دوره آزمایشی 7 روزه رایگان در فتوشاپ و آموزش کار با لایت روم به شما می دهد.

15 ترفند فتوشاپ برای عکاسی عروسی در آموزش لایت روم
اکنون که فتوشاپ آماده کار است ، بیایید برخی از ترفندهای فتوشاپ را برای ویرایش عکس های عروسی (و همه موارد دیگر) یاد بگیریم. این نکات و ترفندها به شما کمک می کند شگفت انگیزترین عکس های عروسی را ایجاد کنید که امیدوارم کار شما نیز راحت تر شود. بیایید آموزش لایت روم را شروع کنیم:

1. برش برای بهبود ترکیب
15 عکس برتر فتوشاپ برای عکاسی عروسی
تصویر به عنوان مثال فقط توسط مشتری ShootDotEdit @ lovebyjoemac
Cutting یک ترفند فتوشاپ بسیار ساده است و در روند ویرایش تصویر بی اهمیت به نظر می رسد. با این حال ، این یک دنیا تفاوت در بهبود ترکیب تصویر ایجاد می کند. برای برش در فتوشاپ باید این مراحل را دنبال کنید.

در این مرحله از آموزش لایت روم ابزار را از جعبه ابزار انتخاب کنید. با کلیک روی منوی کشویی نسبت ابعاد مورد نظر را انتخاب کنید. از نسبت نامحدود ، اصلی یا هر یک از گزینه های از پیش تعریف شده انتخاب کنید. همچنین می توانید ابعاد دلخواه خود را در قسمت های متن کنار منو وارد کنید.

گوشه ها یا لبه های عکس را بکشید تا به محصول دلخواه برسید. Enter را فشار دهید یا روی نماد علامت تیک کلیک کنید. خب با این کار تا اینجای آموزش لایت روم cc برش تمام می شود.

2. ماسک های لایه را در سایر لایه های مطابق تکرار کنید
از این ترفند فتوشاپ که در آموزش لایت روم به آن اشاره کردیم برای صرفه جویی در وقت استفاده کنید ، مانند زمانی که به یک کپی از ماسک از یک لایه به لایه مطابق دیگر نیاز دارید. روش دیگر ، هنگام استفاده از ابزار برس برای ایجاد ماسک ، از آن استفاده کنید. به سادگی کلید Option را در کلید Mac یا CTRL نگه دارید. روی ماسک لایه کلیک کنید و آن را به لایه تنظیم مناسب بکشید. با این کار یک کپی از ماسک لایه ایجاد می شود بدون اینکه مجبور شوید دوباره آن را انجام دهید.

در ادامه ی آموزش لایت روم لایه های حالت مخلوط را اضافه کنید
روی هم قرار دادن لایه های رنگهای ثابت با استفاده از حالت های ترکیبی می تواند تصویر را کاملا تغییر دهد. این تصویری را که در معرض ضعیف ، بی روح یا فاقد پویایی است ، به شدت افزایش می دهد. شما می توانید یک لایه اشباع شده اضافه کنید ، گرما را افزایش دهید و تأکید کنید.

برای اضافه کردن اشباع مراحل آموزش لایت روم زیر را دنبال کنید:

برای یک لایه جدید Command / CTRL + Shift + N را فشار دهید. لایه را با رنگ سیاه پر کنید
حالت ترکیب را برای سوزاندن رنگ تنظیم کنید
درصد پر شدن را به 15٪ کاهش دهید
برای افزودن حرارت به یک تصویر:

یک لایه جدید اضافه کنید و آن را با نارنجی پر کنید
دوباره حالت ترکیب را تنظیم کنید تا رنگ سوزانده شود
پر کردن را روی 15٪ تنظیم کنید
مقداری رنگ به موارد برجسته اضافه کنید:

یک لایه جدید اضافه کنید ، آن را با رنگ آبی پر کنید.
حالت ترکیبی را روی Dodge color تنظیم کنید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید از آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) استفاده کنید.
پر کردن را روی 10٪ تنظیم کنید.
4. با فیلتر دوربین خام اسپری کنید
این تابعی از فیلتر Camera Raw است. این معمولاً هنگام وارد کردن تصاویر RAW از یک دوربین به فتوشاپ برای پردازش استفاده می شود. این عملکرد اشباع انتخابی به تصویر اضافه می کند.

در آموزش لایت روم یاد می گیرید که برای دسترسی به آن ، روی صفحه کلید Command / CTRL + Shift + A را فشار دهید. یا به Filter> Camera Raw Filter در فهرست اصلی بروید. این یک پنجره جدید را باز می کند. در گوشه پایین سمت چپ یک کنترل نشانگر به نام Dehaze مشاهده خواهید کرد. این یکی از ترفندهای موردعلاقه ما در فتوشاپ است زیرا داهاز کنتراست و اشباع را بدون این که زیاد از حد بگذارد اضافه می کند.

5. روشنایی و کنتراست را به کمک آموزش لایت روم تغییر دهید

برای افزایش پویایی از یک لایه تنظیم روشنایی / کنتراست استفاده کنید. یا تعریف تصویر را بهبود ببخشید. برای روشن یا تاریک کردن تصویر از آن استفاده کنید. برای استفاده از این لایه همسان ، روی نماد پایین پانل لایه ها کلیک کنید. این بدان معنی است – یک پرکننده یا مطابقت جدید ایجاد کنید. سپس Brightness / Contrast را از لیست کشویی انتخاب کنید.

تصویر اصلی را می توان با استفاده از لایه های تنظیم ذخیره کرد. می توانید s را تغییر دهید

با تنظیم لغزنده ها ، لایه بندی تنظیمات را در پنجره Properties انجام دهید.

6. با یک تفاوت لایه تنظیمات منحنی ها را اضافه کنید
در این مرحله از آموزش لایت روم تنظیم منحنی ها ، نقاط را روی خط منحنی تنظیم می کنید تا دامنه زاویه تصویر را تحت تأثیر قرار دهد. منحنی S شکل یک نیشگون گرفتن و کشیدن کلاسیک تونال است. این باعث افزایش کنتراست و اشباع رنگ می شود. برای انجام این کار متفاوت ، یک لایه تنظیم منحنی اضافه کنید. حالت ترکیب را به Soft Light تغییر دهید و Fill را تقریباً به 55٪ کاهش دهید. این امر باعث افزایش مشابه رنگ و کنتراست می شود. ما قول می دهیم وقتی این فوت و فن فوتوشاپ را امتحان می کنید دوست خواهید داشت!

7. طفره رفتن و سوختن
آموزش لایت روم به شما می گوید که چطور یک لایه جداگانه ایجاد کنید و سپس حالت ترکیب را به Overlay تغییر دهید. اکنون ، لایه را با 50٪ خاکستری پر کنید. نام این لایه را “Dodge and Burn” بگذارید. ابزارهای Dodge و Burn روش اصلی شما در ایجاد نور یا تیره شدن مناطق انتخاب شده برای تصویر است. دوج برای روشن کردن یک منطقه و ابزار Burn برای تاریک کردن یک منطقه است. از قلم موی نرم استفاده کنید و میزان نوردهی را بین 6-12٪ تنظیم کنید تا در مناطقی که نمی خواهید تحت تأثیر Dodge یا Burn Layer قرار بگیرید ، رنگ آمیزی شود.

8. لایه های COMPS
ویژگی Layer Comps در فتوشاپ یکی از پیچیده ترین ترفندهای فتوشاپ در کنار آموزش لایت روم است. این یک راهنمای مفید برای مقایسه قبل و بعد است. این پنج مرحله از مستقیم خارج از دوربین تا تصویر نهایی دارد. Adobe توضیحات بسیار مفصلی درباره نحوه کار و آموزش ادیت عکس با لایت روم در اینجا دارد!

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا