دسته‌بندی نشده

آموزش داوینچی برای دستیابی به پخش در زمان واقعی در DaVinci Resolve

بیایید نگاهی به برخی از عواملی که بر پخش DaVinci Resolve تأثیر می گذارد با رشد بازار تلویزیون های 4K با کیفیت بالا بررسی کنیم. ادامه
مکانهای اجتناب ناپذیر تلویزیونهای 4K در آینده نزدیک تضمین می کند که وضوح بالاتر قانون خواهد بود ، نه یک استثنا. بدون پشتیبانی سخت افزاری کافی ، پخش آهسته و کامل ما را ناامید خواهد کرد. رنگهای حرفه ای در معرض خطر شروع کند هستند زیرا ما ترجیح می دهیم با بالاترین کیفیت تصاویر موجود کار کنیم. این امر به سیستم های قدرتمندی نیاز دارد که بتوانند محاسبات فشرده داشته باشند. بیایید نگاهی به برخی از عوامل موثر بر پخش در DaVinci Resolve بیندازیم.

کارت گرافیک خود را ارتقا دهید
Cubix xpander
تصویر Cubix Xpander از Cubix

Resolve ، سخت افزاری و نرم افزاری ، بهینه سازی نشده است مگر اینکه از کارت گرافیک مدرن استفاده کنید (و اگر می توانید برخی از آنها را استفاده کنید). Resolve می تواند برای اجرای GPU و GUI خود از کارت های جداگانه استفاده کند.

در صورت تاخیر در پخش ، سرمایه گذاری در کارت گرافیک جدید یا تهیه کارت دیگری برای قدرت شلیک اضافی را در نظر بگیرید. شما همچنین می توانید در محوطه گسترش GPU مانند ساخت Cubix سرمایه گذاری کنید. آنها از تعدادی اسلات PCIe استفاده می کنند تا بتوانید محدودیت های فیزیکی سیستم موجود خود را گسترش دهید.

یک گزینه جایگزین کلیپ های قبل از پخش است ، اما ممکن است مجبور شوید مدتی صبر کنید ، مخصوصاً برای پروژه های طولانی تر. در برخی از سناریوها ، این قابل قبول است ، اما برخی از مشتریان عادت به خدمات سریعتر دارند همچنین ، آیا دوست ندارید وقت خود را صرف نقاشی و تماشای میله های پیشرفت کنید؟

حافظه پنهان و پراکسی ایجاد کنید
من قبلا حافظه پنهان بسیار بهبود یافته را تعریف کرده ام و این یکی از ویژگی هایی است که من هنوز هنگام فعال کردن آن به خصوص هنگام افزودن گره دو رقمی به آن اعتماد می کنم. همچنین ، هنگام استفاده از جلوه های پردازنده محور مانند کاهش سر و صدا ، من تمایل به استفاده از حافظه نهان پردازش دارم.

فعال کردن حافظه پنهان و یک بار پخش کلیپ ممکن است برای حل فریم های مورد نیاز برای پخش کلیپ در زمان واقعی در موارد زیر کافی باشد. Resolve حتی در صورت انجام تعمیرات بیشتر در گره های اضافی پایین دست ، سعی در حفظ پردازش دارد.

همچنین می توانید پردازش پیش نمایش خروجی نهایی را برای آن کدک انتخاب کنید که می تواند در زمان نمایش نهایی شما صرفه جویی کند. این اولویت در گزینه های عمومی در زیر تنظیمات تجهیزات واقع در گوشه پایین سمت چپ محلول قرار دارد. همچنین می توانید سرعت شروع به کار سیستم را تغییر دهید.

در گزینه های کلی می توانید به راحتی ذخیره فریم ها را مستقیماً در ProRes ذخیره کرده و فقط در یک ثانیه تلاوت را شروع کنید.

DaVinci Solved: حافظه نهان پردازش در زمان واقعی

همچنین می توانید با استفاده از Resolve ، تصاویر با وضوح پایین برای دستیابی به پخش در زمان واقعی ، از پروکسی استفاده کنید. از زمان نوشتن این مقاله ، سرور پروکسی فقط در صورتی کار می کند که عکس های شما به عنوان توالی تصویر DPX وجود داشته باشند. می توانید تنظیمات برگزیده پروکسی را در تنظیمات تنظیمات اندازه تصویر تغییر دهید. می توانید مکان تصاویر پروکسی خود را در گزینه های کلی در بخش پوشه های کار تغییر دهید.

اندازه تصویر پروکسی در پایین تغییر اندازه تصویر است.

راه حل DaVinci: تنظیمات پروکسی

شاکی خود را بارگیری کنید
Red ROCKET یک بار برای اجرای کلیپ های RED در زمان واقعی مورد نیاز بود. بدون این موارد ، پایین آوردن شاکی به وضوح چهارم یا هشتم در کارت گرافیک پایین تر ، با اضافه شدن اصلاحات بیشتر ، از کلیپ جلوگیری می کند. در حالی که RED ادعا می کند که استفاده از یکی از کارتهای اختصاصی ROCKET آنها مطلوب است ، بسیاری از تولیدکنندگان شخص ثالث گزینه های ارزانتری را ارائه می دهند که منطقی با بخشهای RED کار می کنند. این به بحث ارتقا به کارت گرافیک قدرتمند و مدرن در بودجه شما بازمی گردد.

Resolve در صفحه تحویل خود گزینه ای دارد که در آن می توانید وضوح منبع و همچنین بالاترین تنظیمات پرداخت را پردازش کنید. این نگرانی در مورد رتبه بندی با وضوح کمتر را از بین می برد و فراموش می کند که شاکی را در بالاترین تنظیمات قبل از تولید قرار دهید.

حذف جلوه ها
اگر از پلاگین های OFX یا کاهش نویز استفاده می کنید و هنگام انجام امتیازات اصلی و ثانویه سرعت شما را کاهش می دهد ، این گره ها را غیرفعال کنید تا قدرت پردازش برای کار درجه بندی اولیه آزاد شود. وقتی زمان معرفی مشتری فرا رسید ، این گره ها را روشن کرده و در صورت لزوم آنها را پردازش کنید تا بتوانند تصویر حاصل را ارزیابی کنند.

منبع رسانه خود را در نظر بگیرید
حل داوینچی: کابل تندر

اطمینان حاصل کنید که هارد دیسک هایی را انتخاب کنید که از سرعت کافی برای کار برخوردار باشند. Thunderbolt سریعترین اتصال برای مکینتاش است ، اما من هنوز هم عکسهایی از درایوهای شاتل Firewire 800 و گاهی اوقات USB 3.0 را نیز دریافت می کنم. اگر زمان اجازه داد ، قبل از شروع کار عکس های خود را به سریع ترین درایو موجود منتقل کنید. خوشحالم که کردی

The Takeaway: در زمان واقعی سرمایه گذاری کرد
پخش در زمان واقعی به کیفیت و هزینه کاهش می یابد. از آنجا که راه حل های سخت افزاری هر ساله ارزان می شوند ، تولیدکنندگان در حال کشف این مسئله هستند که می توانند پاکت را در وضوح بالاتر و در عمق بیت بالاتر فشار دهند. این تعاملات با معرفی فناوری جدید ادامه خواهد داشت ، بنابراین مهم است که درک کنیم کدام عوامل در بهترین پخش ممکن سرمایه گذاری می کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا